Başına 5 milyon dolar ödül koyulan DEAŞ lideri öldürüldü! Operasyondan geriye acı görüntüler kaldı

Başına 5 milyon dolar ödül koyulan DEAŞ lideri öldürüldü! Operasyondan geriye acı görüntüler kaldı
ABD'nin öldürülmesi veya yakalanması için 5 milyon dolar ödül koyduğu DEAŞ'ın lideri Ebu İbrahim El Haşimi El Kureyşi öldürüldü. Açıklamayı bizzat ABD Başkanı Biden duyururken, Suriye Sivil Savunma örgütü ise dün yapılan saldırıdak bilanço sayısını söyledi. Acı olayda, 6'sı çocuk 4'ü kadın toplam 13 kişinin öldüğü açıklandı.

ABD Merkez Komutanlığı kontrolündeki Özel Harekat Kuvvetleri, gece saatlerinde Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib'e bağlı Atme kasabasında hava operasyonu düzenledi. 

BİDEN BİZZAT DUYURDU

ABD Başkanı Joe Biden bugün yaptığı yazılı açıklamada, düzenlenen operasyonda terör örgütü DEAŞ lideri Ebu İbrahim el-Haşimi el-Kureyşi'nin öldürüldüğünü duyurdu. Biden, "Dün gece, Suriye'nin kuzeybatısındaki ABD askeri güçleri, benim talimatım doğrultusunda ABD halkını ve müttefiklerini korumak ve dünyayı daha güvenli bir yer haline getirmek için başarılı bir terörle mücadele operasyonu gerçekleştirdi. Silahlı kuvvetlerimizin yeteneği ve cesareti sayesinde, DEAŞ lideri Ebu İbrahim el-Haşimi el-Kureyşi'yi etkisiz hale getirdik" ifadelerini kullandı. 

6 ÇOCUK, 4 KADIN DA ÖLDÜRÜLDÜ

Suriye Sivil Savunma örgütü tarafından yapılan açıklamada, dün gece düzenlenen operasyonda 6'sı çocuk 4'ü kadın toplam 13 kişinin öldüğü bildirildi.