HDP'li Dilan Taşdemir: SİHA'lar yargısız infaz aracına dönüştü

HDP'li Dilan Taşdemir: SİHA'lar yargısız infaz aracına dönüştü
Bölücü teröristlere karşı operasyonlarda aktif olarak kullanılan ve terörle mücadelede Mehmetçiğin elini güçlendiren SİHA'ları "yargısız infaz araçları" olarak tanımlayan HDP’li milletvekili Dilan Taşdemir, Şengal'e yönelik operasyonlara ateş püskürdü.

TBMM’de bütçe görüşmeleri tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı ile bağlı kuruluşlar gelir bütçesi konuşuldu. Toplantılarda HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir olay yaratacak ifadeler kullandı.

Taşdemir, kürsüde Türkiye’nin savunma hareketlerini, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin SİHA’larla güney sınırlarımızdaki terör yuvalarına başarıyla gerçekleştirdiği operasyonları topa tuttu.

“SİHA’LAR DÜNYA ÇAPINDA ÇOKÇA ELEŞTİRİLEN SİLAHLAR”

Türkiye’nin bağımsızlığına ve bütünlüğüne kasteden teröristlerin öldürülmesi için kullanılan SİHA’ları “yargısız infaz araçları” olarak nitelendiren Taşdemir, şu ifadeleri kullandı: “Değerli arkadaşlar, bir diğer sorun ise tabii ki SİHA’lar. Yani bu silahlı insansız hava araçları, artık insanları yargısızca infaz eden araçlara döndüğü için dünya çapında da çokça eleştirilen silahlar bunlar.

“BİR GÜVENLİK GEREKÇESİ OLARAK SUNULUYOR ŞENGAL”

SİHA’ların, Barış Pınarı, Zeytin Dalı gibi başarılı operasyonlarla Fırat’ın doğusundaki Şengal’e çekilen teröristleri vurduğunu hatırlatan HDP’li vekil, “Şimdi SİHA saldırılarının yeni bir hedefi var. Neresi? Şengal. Şimdi, bir güvenlik gerekçesi olarak sunuluyor Şengal." şeklinde konuştu.