Hemşire Hülya Er Tortop neden öldürüldü? Denizli'deki cinayette korkunç ayrıntı!

Hemşire Hülya Er Tortop neden öldürüldü? Denizli'deki cinayette korkunç ayrıntı!
Hemşire Hülya Er Tortop, eşi tarafından hunharca öldürüldü. Yaşanan korkunç olayın çocukların önünde yaşanması kan dondururken, Murat Tortop gözaltına alındı.

Denizli’de görev yapan Hülya Tortop da eşi tarafından çocukları önünde öldürüldü. Türkiye’nin dört bir yanından tepkiler geliyor. Denizli'nin Merkezefendi ilçesine Bahçelievler Mahallesi’nde yaşayan ve Denizli Devlet Hastanesi hemşire olan Hülya Er Tortop ile eşi Murat Tortop arasında gece saatlerinde bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Murat Tortop eşini bıçakla yaraladı. Olay sırasında çiftin üç çocuğunun da evde oldukları öğrenildi. Murat Tortop daha sonra 112 Acil Servis'i arayarak eşini bıçakladığını bildirdi.

İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri Hülya Hemşirenin olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Cinayet şüphelisi koca polis tarafından olay yerinde gözaltına alındı. Tortop'un cenazesi otopsi yapılmak üzere Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

UZAKLAŞTIRMA KARARI VERİLMİŞ

İddialara göre Murat Tortop'un eşine daha önce de şiddet uyguladığı belirtildi. Bu nedenle Hülya Hemşirenin iki kez uzaklaştırma kararı aldırarak koca şiddetinden 6 ay uzak durmaya çalıştığı ortaya çıktı. Son uzaklaştırmanın süresinin dolduğu Murat Tortop'un bu nedenle eve gittiği ileri sürüldü. Murat Tortop'un eşini sık sık çocukları almakla tehdit ettiği de iddia edildi.

TEPKİ YAĞIYOR

Son dönemde  peş peşe yaşanan kadın cinayetleri arasında hemşireler dikkat çekiyor. Hülya Er Tortop da bu cinayetlerin son halkası oldu. Türkiye’nin farklı şehirlerinden tepkiler çığ gibi büyüyor.