Asgari ücrete zam geldiği an etiketler tırmanmaya başladı

Asgari ücrete zam geldiği an etiketler tırmanmaya başladı
Dünya gazetesi yazarı Şeref Oğuz, asgari ücrete gelen zammın ardından birçok üründe fiyata artışı yapılmaya başlandığını açıkladı. Oğuz, "Asgari ücrete gelen zam, dünkü enflasyon rakamlarıyla yorumlanmaya ve etiketler aniden yüzde 10-20 arasında tırmandırılmaya başladı bile." ifadesini kullandı.

Dünya gazetesi yazarı Şeref Oğuz, asgari ücrete gelen zammın ardından birçok üründe fiyata artışı yapılmaya başlandığını açıkladı. Oğuz, "Asgari ücrete gelen zam, dünkü enflasyon rakamlarıyla yorumlanmaya ve etiketler aniden yüzde 10-20 arasında tırmandırılmaya başladı bile." ifadesini kullandı.

Oğuz, dünyanın en zenginlerinden olan J. Paul Getty'nin "enflasyon, taşınmanıza gerek kalmadan, daha pahalı bir muhitte oturmanızı sağlar” sözüne atıfta bulunarak şu ifadeleri kullandı:

"Şu anda her birimiz hızla zenginler mahallesine, oradan da tıpkı 90’lı yıllarda olduğu gibi milyonlerler mahallesine taşınacağız gibi görünüyor. Ancak hemen heveslenmeyin, 1 milyon lira bugün 1 lira değerinden de aşağı düşecektir. Faizi düşürme sevdasına ortalık birbirinden yüksek faizlerle doluverdi. Yetmedi kuru zıplatan bu inat sebebiyle çok pahalı bir hayatı yaşamaya başladık. Asgari ücrete gelen zam, dünkü enflasyon rakamlarıyla yorumlanmaya ve etiketler aniden yüzde 10-20 arasında tırmandırılmaya başladı bile.              

Soru şudur; düşük faizle pahalı hayatı yaşamak, bir kader mi? Başka bir varoluş mümkün değil midir?"