Altın Kelebek’te Tatlıses’e ödül verildi, ünlü isimler geçmişi hatırlatıp öfke kustu

Altın Kelebek’te Tatlıses’e ödül verildi, ünlü isimler geçmişi hatırlatıp öfke kustu
Önceki akşam düzenlenen Altın Kelebek Ödül Töreni'nde İbrahim Tatlıses'e Yaşam Boyu Onur Ödülü verildi. Sedef Avcı, Gaye Su Akyol ve İzzet Çapa gibi ünlü isimler de Tatlıses'in geçmişteki kadına şiddet olaylarını hatırlatarak ödül verilmesine tepki gösterdi.

Pantene  Altın Kelebek Ödülleri yaşanan olaylar konuşulmaya devam ediyor. Gecede ödül alan birçok ünlü kadın, konuşmalarında kadına şiddet, taciz ve cinayete dikkat çekti. Bı konuşmaların ardından da yıllar önce adı birçok kadına şiddet haberler iyle gündeme gelen İbrahim Tatlıses'e Yaşam Boyu Onur Ödülü verildi.

TATLISES'E ÖDÜL VERİLMESİ TEPKİ ÇEKTİ


Tatlıses'in ödül alması da sosyal medyada kısa sürede gündem oldu. Peş peşe paylaşımlar yaparak Tatlıses'in adının karıştığı kadına şiddet haberler ini gündeme getiren ünlü isimler, tepki gösterdi.

ÜNLÜ İSİMLER PEŞ PEŞE PAYLAŞIM YAPTI


Instagram hesabından "Kadına şiddete hayır" sloganıyla paylaşım yapan oyuncu Sedef Avcı, "Bir sanatçıya Yaşam Boyu Onur Ödülü verilecekse icra ettiği sanatın örnek olması dışında davranışlarının da topluma örnek olması gerekir. Neyi onurlandırıyoruz acaba toplum olarak" dedi.