Euro yükselirken Reymen' e kötü haber!

Euro yükselirken Reymen' e kötü haber!
'Derdim Olsun' 'Ela' ve 'Melek' gibi şarkılarıyla gündemde uzun süre yer alan Reymen (Yusuf Aktaş) mahkeme şoku yaşadı.

Organizasyon şirketi Riba Events aracılığıyla Avrupa'da gerçekleşecek 500 bin  Euro'luk turne için Rıza Cerit ile Reynmen lakaplı sosyal medya fenomeni Yusuf Aktaş arasında Eylül 2019 yılında imzalar atıldı. Riba Events tarafından konser öncesi Reynmen'e 200 bin Euro ödeme yapıldı.

SALGIN KONSERLERİ İPTAL ETTİRDİ 

Ancak salgın nedeniyle 2020 Mart'ta dünya çapında sokağa çıkma yasakları getirilince konserler iptal oldu. İddiaya göre Fenomen Reynmen ödenen 200 bin Euro'yu iade etmedi.

DAVA AÇILDI

Rıza Cerit avukatı Eda Salman İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurdu. Dilekçede, “Riba Events, konserler için Reynmen'e 500 bin Euro ödeme konusunda anlaşmıştır. Konser öncesi Reynmen'e 200 bin Euro ödeme yapılmıştır. Ancak salgın nedeniyle kalabalık organizasyonlar iptal edildiği için şirket, Reynmen'e ödediği 200 bin Euro'yu defalarca sözlü olarak geri istemiştir. 200 bin Euro'nun iadesini istiyoruz” denildi.

200 BİN EURO'YU İADE EDECEK

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde gerçekleşen duruşmaya Rıza Cerit'in avukatı Eda Salman ve Reynmen'in avukatı katıldı. Mahkeme davanın kabulüne ve Reynmen'in 200 bin Euro'yu dava tarihinden itibaren işleyecek en yüksek faizle ödemesine karar verdi.