Seyirciyi ters köşe yapan oyun

Seyirciyi ters köşe yapan oyun
Cem Uslu’nun uyarlayıp yönettiği, Ray Cooney’nin 'Caught in the Net' adlı oyunundan uyarlanan 'Ters Köşe', Kadıköy Halk Eğitim Sahnesi

Nail Kırmızıgül, Tuna Orhan, Şebnem Özinal, Mahmut Gökgöz, Yasemin Balık, Sezgi Mengi ve Canan Atalay'ın rol aldığı gecede Yosi Mizrahi, Zeynep Gülmez gibi ünlü isimlerin davetli olduğu oyun, finalini ayakta alkış alarak yaptı.

Oyunda iki kadınla da evliliği olan Nail Kırmızıgül'ün yakalanmamak uğruna verdiği savaş seyirciyi gülme krizlerine sokarken diğer yandan yakın arkadaşı Tuna Orhan ile çevirdikleri dolaplar oyunu adeta bir aksiyon filmine dönüştürüyor.

Nail Kırmızıgül oyun hakkındaki görüşlerini şöyle açıklıyor: “İki kadınla evli olmak oldukça zor bir durum, Canlandırdığım Mehmet Süt karakteri bu durumu yıllarca idare etmiş. Bir yerden sonra işler çığırından çıkıyor tabi! O da oyunun sonunda sürpriz olsun”

Ters Köşe mart ayı içerisinde Ataşehir, Beşiktaş, Maltepe, Avcılar, gibi sahnelerde seyircisiyle buluşacak. Oyun bu sezon ve önümüzdeki sezon adından söz ettirmeye devam edecek.