80 yaşında bile genç bir nine olmak elinizde

80 yaşında bile genç bir nine olmak elinizde

Instagram’da ‘Thesquatgirl’ adıyla pek çok kişinin fenomeni olan 42 yaşındaki 2 çocuk annesi Doris Hofer, gençlik ve güzellik sırlarını anlattığı ‘Hayalindeki Sen’ adlı kitabıyla herkese umut oldu. Fit bir görünümün her yaşta mümkün olduğunu iddia eden Hofer’a göre, 80 yaşında bile genç ve fit bir nine olmak elinizde

Bugün 40'lı yaşları sürüyorsunuz. 20'li yaşlarda da bu kadar fit miydiniz? 20'li yaşlarımda da çok antrenman yapıyor, haftada 3 gün spor salonuna gidiyordum. Fakat bu kadar bilgili ve bilinçli olmadığım için, bu kadar fit de değildim. Şimdi ise antrenmanın altın kurallarını öğrendim ve çok daha az çalışma ile çok daha iyi sonuçlar alabiliyorum. Tabii beslenmemde yaptığım değişiklikler de daha fit olmamda önemli rol oynuyor.

Türkiye sizi Thesquatgirl adlı Instagram hesabınızla tanıdı. Ama bir de ‘Hayalindeki Sen' isimli bir kitap yazdınız. Herkes hayalindeki fiziğe kavuşabilir mi?

Kesinlikle herkes kavuşabilir. Ama bunu yaparken kendimizi kimse ile kıyaslamamalıyız, kimse kimsenin aynısı olmayı başaramaz. Bir top modelin bacakları bize mükemmel gelebilir belki ama, ona da bizim gülümsememiz çok daha güzel görünebilir. Hepimiz farklıyız ve bu harika. ‘Hayalindeki Sen' kitabım ile 16-40 kilo arasında kilo veren insanlar oldu.

Benim dedemin 70 yaşındayken bile baklavaları vardı ve annemler de gayet fit. Her yaşta fit olmak yüzde yüz mümkün ve ben de fit bir anneanne olacağım! Siz de eğer isterseniz 80'inde bile genç bir nine olabilirsiniz!