Koronavirüs vakaları alarm veriyor! 40 kat arttı...

Koronavirüs vakaları alarm veriyor! 40 kat arttı...
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son haftalarda artış gösteren koronavirüs vaka sayılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Vaka sayılarının ciddi artış olduğunu belirten Bakan Koca "Vaka sayısının artışı şu an günlük 40 katına kadar çıkmış durumda. Hastane yükü ise şu an 3 kat kadar arttı" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son haftalarda artış göstermeye başlayan koronavirüs vaka sayılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca'nın koronavirüs vakalarına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Vaka sayısının artışı şu an günlük 40 katına kadar çıkmış durumda. Hastane yükü ise şu an 3 kat kadar arttı. O anlamda ciddi bir hastane yükümüzün olmadığını çok rahat söyleyebiliriz. Yoğun bakımlarda da bu artışların belirgin ve ciddi olmadığını görüyoruz. Artışın aynı oranda olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Vatandaşlarımızın bu dönemde, bayram öncesi hatırlattığım gibi, hatırlatıcı güncel dozlarını mutlaka yaptırmalarını, özellikle 50 yaş üstü, kritik, riskli olan vatandaşlarımızın aşıyı hassasiyetle uygulamalarını önemsiyoruz.

AŞI VURGUSU

Bir de yine riskli, 50 yaş üstü, kronik hastalığı, ek hastalığı olan kişilerin de kalabalık ortamlarda maskelerini her zaman olduğu gibi takmalarını ısrarla öneriyoruz. Aşı olmak isteyen vatandaşlarımızın Turkovac aşısını olmayı önemsemelerini isterim. Yerli aşımız oldukça etkili. Sonuçlarından memnunuz. Turkovac tercihinde ve önerisinde hassasiyet gösterelim"