Koronavirüs vakalarındaki artış alarm veriyor! TTB'den bakanlığa önemli çağrı

Koronavirüs vakalarındaki artış alarm veriyor! TTB'den bakanlığa önemli çağrı
Türk Tabipleri Birliği, koronavirüs vakalarında son dönemde yaşanan artışa dikkat çekti. Son iki haftadır yükselmeye devam neden vaka sayısının ardından çocukları kapsayacak şekilde aşıların başlatılması, kapalı ortamda maskeye geri dönülmesi ve verilerin günlük olarak paylaşılmasını talep etti.

Koronavirüs vakalarındaki artış korkutucu seviyelere varmaya başladı. Türk Tabipleri Birliği , hükümete tedbirlerin geri dönmesi için taleprte bulundu. TTB’nin yaptığı açıklamada“Covid-19 vaka sayılarında artış görülmektedir. Başta riskli yurttaşlar olmak üzere durma noktasına gelen aşılanma çocukları da kapsayacak şekilde başlatılmalı, kapalı ortamlarda maskeye geri dönülmeli, testler artırılmalı, veriler test sayılarıyla birlikte günlük paylaşılmalıdır” ifadeleri kullanıldı.

Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre, 13-19 Haziran 2022’de 10 bin 954 olan haftalık vaka sayısı, 20-26 Haziran 2022’de 26 bin 635’e seviyerine kadar çıktı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da vaka sayılarında bir süredir artış gözlemlendiğini belirterek, günlük binin altına inen vaka sayılarının şu anda 4 bine doğru ilerlediğini söyledi fakat korkulacak bir şey olmadığını ifade etti.