Ankara'da öğretmenlere gözaltı! Biber gazlı müdahaleyle karşılaştılar

Ankara'da öğretmenlere gözaltı! Biber gazlı müdahaleyle karşılaştılar
Özel Sektör Öğretmenler Sendikası, taban maaş hakkı ve temel taleplerini iktidara sunmak amacıyla Ankara'da toplandı. Taleplerini MEB'e iletmek için yürüyüş yapmak isteyen sendika üyesi öğretmenlere Ankara Emniyeti biber gazı sıktı. Yürüyüşü engellemek için barikatlar kurdu. Çıkan arbedede gözaltına alınan 9 kişinin arasında bulunan 2 avukat serbest bırakıldı.

Ankara'da TMMOB Eğitim ve Kültür Merkezi'nde açılışının birinci yılını kutlayan Özel Sektör Öğretmenler Sendikası, kutlamanın ardından basın açıklaması yapmak için Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) yürümek istedi. Bunun üzerine güvenlik güçleri duruma el attı.

Sendika başkanı ve üyelerinden oluşan grup, Madenci Anıtı'na yürümek ve basın toplantısı gerçekleştirmek istedi. Polis, grubun bu talebine de karşı çıktı. Sendika yürüyüşe geçmek için hareket etmek isteyince TMMOB binasının bahçesinde polis gruba biber gazıyla müdahale etti. Müdahalede 3 avukat, 2 öğretmen 5 kişi gözaltına alındı. 

2 KİŞİ SERBEST

T24'ün haberine göre, Özel Öğretmenler Sendikası Başkanı Eren Edebali gözaltına alınan 9 kişi arasındaki 2 avukat serbest bırakıldı. Hala TMMOB binası bahçesinde bulunduklarını belirten Edebali, polisin alandan grup grup çıkmalarına izin verdiğini söyledi. Gözaltına alınan arkadaşlarının hangi karakolda olduklarını öğrenmek ve yanlarına gitmek istediklerini ifade eden Edbali, polisin alandan çıkışları yavaş yavaş yaptığını sözlerine ekledi.