Tokatlı çiftçiden iktidar ve AKP'li vatandaşlara tokat gibi sözler! "Peygamber efendimiz öleli 1400 sene oldu din elden gitmedi de..."

Tokatlı çiftçiden iktidar ve AKP'li vatandaşlara tokat gibi sözler! "Peygamber efendimiz öleli 1400 sene oldu din elden gitmedi de..."
İstanbul Avcılar'da gerçekleştirilen bir sokak röportajında icralık olduğunu belirten Tokatlı çiftçi, "Çalıp çırpanlar beni yönetiyor ama bazı insanlar diyor ki; 'din elden gidiyor.' Peygamber efendimiz öleli 1400 sene oldu din elden gitmedi de Erdoğan gidince mi din elden gidecek?" hem iktidarı hem de AKP'lileri topa tuttu.

Kendine Muhabir isimli YouTube kanalında gerçekleştirilen sokak röportajları gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak İstanbul'un Avcılar ilçesinde yapılan bir röportaj sırasında icralık olduğunu söyleyen Tokatlı bir çiftçi, "Ben Çobanım" diyerek ekonomik kriz ve iktidar hakkındaki tüm düşüncelerini belirtti.

İcralık olduğunu ve tarım kredisini ödeyemediği için traktörünü kaybettiğini ifade eden mağdur vatandaş şu ifadeleri kullandı:

"Çalıp çırpıp başa gelenler beni yönetiyor. Kimi arkadaşalar diyor ki; bu ülkenin ekonomisi düzelmez. Düzelir, kolay düzelir. İlkokul mezunuyum, çobanım. Allak Kuran hakkı için düzelir. Yalnız milli değerler de geri alınacak. Atatürk'ün ürettiği, Osmanlı'nın borcunu ödediği, borcu ödeyerek kurduğu fabrikaları da geri alınacak. Ben Tokat'tan geldim, 260 dönüm arazi boşta yatıyor. Hacizden traktör falan gitti. Buraya geldik. Tarım Kredi'den yüzde 5'le mazot dediler. Yüzde 15'le ödedik. Tabi ödedik derken ödeyemedik. Elden traktör gitti. İcralığım. Bazı insanlar diyor ki 'din elden gidiyor.' Peygamber efendimiz öleli 1400 sene oldu din elden gitmedi de Reis gidince mi din elden gidecek?"