Şahan Gökbakar Bursa Belediye Başkanı Bozbey’i Şikayet Etti

Şahan Gökbakar Bursa Belediye Başkanı Bozbey’i Şikayet Etti
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in yakınlarını önemli görevlere getirmesi sonrasında Şahan Gökbakar, Bozbey’i şikayet etti. İşte detaylar.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin CHP yönetimine geçmesi sonrasında Başkan Mustafa Bozbey, mazbatasını alarak göreve başlamıştı. Göreve başlamasının ardından yeğenini ve baldızını belediyede önemli görevlere getirdiği görülen Başka Bozbey, bu atama kararları ile eleştirilmişti. Sosyal medyada geniş yer bulan bu duruma komedyen Şahan Gökbakar da dahil oldu. Bozbey’i eleştiren sanatçı, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i etiketleyerek çağrıda bulundu.

Yeğeni BURKENT Başkanı Olmuştu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Bozbey’in göreve başlamasının ardından yaptığı ilk işlerden birisi yeğeni Furkan Bozbey’i belediyenin iştiraklerinden Bursa Kent Yapı İmar Bilişim Enerji’ye (BURKENT) yönetim kurulu başkanı yapmak oldu. Bu durumun ortaya çıkması sonrasında liyakat vurgu yapan Bozbey, baldızının işe alınması konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. Durumun tepki çekmesi sonrasında Şahan Gökbakar X’ten açıklama yaptı.

sahan-gokbakar.jpg

“Belediye babanın çiftliği olmadığı için kendi yeğenine bir zahmet başka yerde iş buluver. Bursa Belediye Başkanı Mustafa Bozbey öz yeğeni Furkan Bozbey’i belediye şirketine başkan olarak atamış. Sonra da ‘Bu gençler hiç mi çalışmayacak’ diyerek kendini savunmuş! Evet senin kardeşinin oğlu belediye şirketinde başkan olarak çalışmayacak bey amca! Belediye babanın çiftliği olmadığı için kendi yeğenine bir zahmet başka yerde iş buluver. Nasıl insanlarsınız siz ya? Yeğenin istese bile, senin olmaz yanlış anlaşılır demen lazım! Ayıp ya! Bu konuya müdahale etmelisiniz. @eczozgurozel CHP'li Bursa Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, birkaç gün önce baldızı Sezen Uğurlu'yu daire başkanı olarak atamış! Ardından şimdi yeğeni Furkan Bozbey'i belediye şirketine başkan olarak atıyor. Bu bey amca nasıl bir bey amcadır? Bu nasıl bir kafadır ya? Bey amca @mustafabozbey nasıl güzel mi böyle? Bu iki atamayı da hemen iptal etmenizi, çıkıp herkesten özür dilemenizi ve acilen kendinize gelmenizi tavsiye ediyorum.

Tartışmalara mahal vermemek adına vaz geçtik" demişsin @ismailsaymaz’a. Tartışılmasa iyiydi ama değil mi? Şimdi baldızın Sezen Uğurlu'yu da bir zahmet daire başkanlığından azlet bakalım. Basına yansımamış başka akraban varsa onları da lütfen belediyeden uzaklaştır. Sonra bu rezillik için sana oy veren herkesten özür dile. Bir daha da aklından bile geçirme böyle işleri bey amca.”