Banu Parlak'tan Flaş Dilan Polat Hamlesi

Banu Parlak'tan Flaş Dilan Polat Hamlesi
Güzellik merkezinin kurşunlanmasına ilişkin Dilan ve Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu sanıklardan şikayetçi olan Banu Parlak, şikayetini geri çekti.

1 Ekim 2023 günü saat 02.00 ve 04.30 sıralarında, Bahçeşehir 1. Kısım Doğa Parkı’ndaki sosyal medya fenomeni Banu Parlak’ın güzellik merkezi motosikletli şüpheliler tarafından kurşunlanmıştı.

Olaya yönelik hazırlanan iddianame kapsamında Dilan, Engin ve Sezgin Polat’ın ‘azmettirme’ suçundan cezalandırılması talebiyle dava açılmış ve ilk duruşması, 25 Nisan'da Küçükçekmece Adliyesi’nde görülmüştü.

Çiftin tutukluluk hallerinin devamına karar verilirken Banu Parlak, şikayetinden vazgeçti.

Banu Parlak'tan Dilan Polat Açıklaması

Parlak tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada, “Yaşamış olduğum korkunç olay sonrasında eski arkadaşım Dilan Polat ve ailesi ile aynı dönemde zorlu süreçlerden geçmemiz sebebiyle görüşme sağlayamamıştık. Yakın süreçte aile ortamında bir araya geldik ve yaşadığımız zorlukları birbirimize anlattık. Nilda‘nın bana ‘Banu abla annem senin kurşunlandığın gün çok ağladı’ demesi üzerine dosya benim için kapanmıştır. Ben bu zamana kadar karşımda muhatap bulamıyordum.

Avukatım ile yapmış olduğumuz durum değerlendirmesi sonucu olayı direkt şahısların kendisinden dinlememiz gerektiği kanısına vardık. Avukatım sayesinde sonunda bana durumu net izah edebilecek bir muhatap buldum. Durumu detaylı olarak dinledim. Dilan ve ailesinin böyle bir eylemde bulunmayacağına kanaat getirdim. Bu nedenle de kendileri hakkında şikayetten vazgeçtim. Umarım adalet yerini bulur.

Şunu da belirtmek isterim Dilan Polat, Engin Polat ve Sezgin Polat benim şikayetimden bir gün dahi içeride yatmadı. Benim dosyamda verilen tutuklama kararı hiç infaz edilmedi. Bu zamana kadar olan tutukluluk sebepleri mali dosyadır. Tutukluluklarının sebebi asla ben olmadım” ifadelerine yer verildi.