Yemeksepeti'nin kurucusu Nevzat Aydın işçilere 'nankör' dedi

Yemeksepeti'nin kurucusu Nevzat Aydın işçilere 'nankör' dedi
Yemeksepeti'nin kurucusu ve eski CEO'su Nevzat Aydın, hakkını arayan işçilerle ilgili "bana kalsaydı ilk işim, o işi yavaşlatan nankörlerin tamamını göndermek olurdu" dedi. Gazeteci Cüneyt Özdemir bu sözlere cevap vererek "Bu nankörler olmasa Nevzat kardeşiniz Maldivler'de ada kapatıp party yapardı" dedi.

Yemeksepeti'nin kurucusu ve eski CEO'su Nevzat Aydın'ın, düğünü için 5 milyon dolar bütçe ayırıp Maldivler'de ada kapatıp, arkadaşlarını özel uçakla adaya götürdüğü ile alakalı iddialar sosyal medyada gündem oldu. Şirketin kurucusu Aydın, kendisine düğünüyle ilgili yapılan eleştirilere sosyal medya hesabından Yemeksepeti işçilerinin haklarını aramasına gönderme yaparak cevap verdi.

Takvim'in haberine göre, Yemeksepeti'nin kurucusu Nevzat Aydın, ikinci evliliği için 5 milyon dolar bütçe ayırıp Maldivler'de ada kapattı. 150 arkadaşını özel uçakla adaya götürdü. İddiaların sonrasında Twitter'dan açıklama yapan Nevzat Aydın, "Kopan yaygaranın sebebi; benim 3 yıl önce 'kuryeler de bunu hak ediyor' diyip 'onları da tıpkı hepimizin olduğu gibi kendi bordromuza alalım' diye ısrar etmemdir" ifadelerini kullandı.

Aydın'ın açıklamaları şu şekilde:

"7 SENE ÖNCE SATTIM"

"Benim hakkımda ne yazık ki gereksizce biraz fazla atıp tutuluyor son zamanlarda. Ben Yemeksepeti'ni 7 sene önce sattım ve epey bir zaman önce de yönetimini de bıraktım. Lütfen bu konuda bilinçli bir şekilde eleştirin veya tweet atın arkadaşlar.

Yönetim kurulu Delivery Hero'da aktif bir görev değildir. Yakın bir zamanda o da düşecek zaten. Bu arada iyi ki Mert işin başında; bana kalsaydı ilk işim, o işi yavaşlatan nankörlerin tamamını göndermek olurdu.

Kopan yaygaranın sebebi ise; benim 3 yıl önce 'kuryeler de bunu hak ediyor' diyip 'onları da tıpkı hepimizin olduğu gibi kendi bordromuza alalım' diye ısrar etmemdir. Taşeron olarak hiçbir ekstra imkanları - mesela özel sağlık sigortası - olmadan çalıştırsak sorun yoktu.

Bu bu konudaki son tweetimdi. İsteyen istediğine inanır."

CÜNEYT ÖZDEMİR TEPKİ GÖSTERDİ

Gazeteci Cüneyt Özdemir, Twitter sayfasından Nevzat Aydın'ın Yemeksepeti direnişindeki işçilere 'nankör' demesine tepki gösterip şunları söyledi:

"Yemek Sepeti'nde yeni bir seviye 'nankörler'!! (Ah benim kurye kardeşim sen misin hakkını savunan?) Bu nankörler olmasa Nevzat kardeşiniz Maldivler'de ada kapatıp party yapardı. Ahh pardon o yeni yapıldı değil mi!!!"

Nevzat Aydın, Özdemir'e şu sözlerle cevap verdi:

"Yine her zaman olduğu gibi hiç anlamadığınız konularda popülizm yapıyorsunuz. Ben son kuruşuna kadar vergisini verdiğim helal para ile istediğimi yaparım. Kimsenin de sırtından para kazanmadım hayatım boyunca. Yazık."