Ankara'da feci olay! İçine cin kaçmış deyip sopayla döverek öldürdüler

Ankara'da feci olay! İçine cin kaçmış deyip sopayla döverek öldürdüler
Ankara'nın Keçiören ilçesinde Özge Nur Tekin isimli kadın, içine cin kaçtığı iddiasıyla sopa ile dövüldü. Sözde cinci hocanın tavsiyesi ile eşine 100 defa oklavayla vurarak ölümüne neden olan Selçuk Tekin ile 5 kişi hakkında 18 yıla kadar hapis istendi.

Kurban kesimi esnasında fenalaşan Özge Nur Tekin, sevk edildiği Yenimahalle Onkoloji Hastanesi'nde 8 Mart 2021'de yaşamını yitirdi.

Tekin'in ölümünün şüpheli görülmesinin ardından polis savcılığa bilgi sundu.

Ölü muayene tutanağında Özge Nur Tekin'in sırt ve kollarında morluklar ile hacamat kesiklerini hatırlatan yaralar belirlenmesinin ardından savcılık inceleme başlattı.

Soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan Selçuk Tekin, 8 ay evvel evlendiği Özge Nur Tekin’in ilk eşinden bir çocuğu bulunduğunu, evliliklerinin 6'ncı ayından sonra problem yaşamaya başladıklarını kaydetti.

SÖZDE HOCAYA ULAŞTILAR

Selçuk Tekin, kendi ailesi ve eşinin ailesine durumu aktardığını, annesinin bir tanıdığı üzerinden Kayseri'de olan sözde hoca Erdal Kaya’ya ulaşıldığını belirtti.

Selçuk Tekin, telefonla ulaştığı cinci hoca Erdal Kaya’nın, ‘Eşine cinler musallat olmuş; dediklerimi yaparsanız eşini kurtarırım' dediğini söyleyerek, “Önce telefondan dua okudu, eşim rahatladı. Ancak bir süre sonra rahatsızlanınca tekrar aradım, ‘Önce eşine 1 kurban keseceksin’ dedi. Sonra sırtına hafif şekilde 100 sefer oklava ile vurmamı ve ardından vücudundaki pis kanın temizlenmesi için hacamat yaptırmamız gerektiğini söyledi. Daha sonra da 23 gün kefaret orucu tutmasını istedi. Ben eşimin sırtına, baldır kısmına oklava ile 100 sefer hafif hafif ancak hissedilebilecek bir şekilde dua okuyarak vurdum. Eşimin ailesi ve benim ailem de odada bulunuyordu. Bu esnada ‘Cin çık cin çık’ diye hep birlikte söyledik. Akabinde Sevim Özbaş adlı kişiyi eve getirip hacamat tedavisi yaptırdım. Hacamat sırasında odada kadınlar vardı. Bu tedavinin ardından eşim rahat bir şekilde uyudu. Ancak ertesi sabah tekrar rahatsızlandı” ifadelerini kullandı.

Bir gün sonra Erdal Kaya’yı yeniden aradığını söyleyen Selçuk Tekin, şöyle dedi:

"Kurban kesersen eşin rahatlar’ dedi. Biz de kurban kesmek için eşimin annesi Hatun Efe, babası Cemal Efe, annem Zöhre Tekin, kardeşim Nuri Tekin, akrabam Muammer Tekin ile eşimi de alarak Yakacık'ta bulunan kurban kesme alanına gittik.

"KURBAN KESTİĞİMİZ SIRADA EŞİM BAYILDI"

Eşim kurban kesmeye giderken oruçluydu. Kurban kestiğimiz sırada eşim rahatsızlandı ve bayıldı.

Tekrar aradığım hoca, ‘Bir kurban daha keserseniz eşin kendine gelir’ dedi. Dediğini yaptık ve 2’nci kurbanı da kestik; ancak eşim kendine gelmedi.

Bunun üzerine hastaneye götürdük; ancak hastaneye gittiğimizde öldüğünü söylediler."

Selçuk Tekin’in ifadesi çerçevesinde Özge Nur Tekin’in babası Cemal Efe, annesi Hatun Efe, kayınvalidesi Zöhre Tekin, hacamat gerçekleştiren Sevim Özbaş ile sözde hoca Erdal Kaya da gözaltına alındı. Kayseri'de gözaltına alınan sözde hoca Erdal Kaya, sanayide kaynakçı olarak çalıştığını söyleyerek, “Olay günü tanımadığım bir kadın arayarak, gelinini doktora götürdüklerini, herhangi bir rahatsızlığının bulunmadığını, psikolojisi ile ilgili kendisine danışmak istediğini söyledi. Kadına, dua etmelerini, tövbe etmelerini, zekat ve adaklarını yerine getirmelerini, fakir doyurmalarını söyledim. Kesinlikle oklava ile vurmalarını, hacamat yaptırmalarını söylemedim” açıklamasında bulundu.

Erdal Kaya ayrıca, kendince dini bilgileri olduğu için insanlara tavsiyeler verdiğini, kesinlikle kimseden para almadığını iddia etti.

SOPAYLA VURARAK CİNİ ÖLDÜRMEYE ÇALIŞMIŞLAR

Genç kadına hacamat yaptığı tespit edilen Sevim Özbaş ise ev kadını olduğunu söyleyip, “Bir tanıdığımın ısrarı üzerine hacamat yapmak için daha önce hiç görmediğim bu ailenin evine gittim. Yerde yüzü koyun yatan bir kadın vardı. Hacamat için kıyafetini çıkarttığında kadının sırt ve kollarını simsiyah olduğunu gördüm. Ne olduğunu sorduğumda, ‘İçine 3 harfliler kaçmış, Kayseri'de bulduğumuz bir hocanın talimatıyla sopa ile vurduk. Bu şekilde içindeki cini öldürmeye çalıştık’ dediler. Hacamat yaptıktan sonra kadın biraz rahatladı. Beni de tekrar evime bıraktılar. Ölümüyle ilgili bir şey bilmiyorum” açıklamasında bulundu.

6 kişi, işlemlerin sonrasında adliyeye gönderildi. Savcılık genç kadının eşi Selçuk Tekin ve diğer 5 kişiyi tutuklanmaları istemiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine gönderdi.

Şüpheliler, adli kontrol şartı uygulanarak serbest bırakıldı. Soruşturmayı bitiren savcılık Selçuk Tekin hakkında ‘Eşe karşı kasten yaralama neticesinde ölüme neden olma’, 5 kişi hakkında da ‘Suça iştirak etme’ suçundan 12 seneden 18 seneye dek hapis talebiyle iddianame hazırladı.

İddianame, Ankara 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek dava açıldı.