Erkan Emiroğlu isimli erkek kendisinden boşanan kadını yanıcı madde dökerek yaktı!

Erkan Emiroğlu isimli erkek kendisinden boşanan kadını yanıcı madde dökerek yaktı!
Ordu'da Erkan Emiroğlu isimli erkek, şiddet uyguladığı için kendisinden 5 ay önce boşanan 2 çocuk annesi Elvan Sözkesen'i yanıcı madde dökerek yaktı. Ağır yaralanan kadın, sevk edildiği hastanede tedavi altına alındı.

Ordu'da Erkan Emiroğlu isimli erkek, şiddet uyguladığı için kendisinden 5 ay önce boşanan Elvan Sözkesen'in üzerine yanıcı madde dökerek yaktı. Ağır yaralanan 2 çocuk annesi kadın, sevk edildiği Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanık merkezinde tedavi altına alındı.

Ordu’nun Fatsa ilçesinde ikamet eden Elvan Sözkesen, Erkan Emiroğlu'nun kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle 5 ay önce boşandı. Boşandığı Emiroğlu'nun kendisini tehdit etmesiyle birlikte, 2 gün önce adliyeye giderek şikâyette bulunan Sözkesen, bugün 2 çocuğunu okula bıraktıktan sonra evine geldi.

Uzaklaştırma kararı işlemleri için adliyeye gitmek için evden çıkan kadın, bu esnada kendisini takip eden Erkan Emiroğlu ile karşılaştı. Emiroğlu, jel tutuşturucuyu (yanıcı madde) kadının arkasından üzerine dökerek ateşe verdi. Alevler içinde kalan kadın ölümden döndü.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ambulansla Fatsa Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Elvan Sözkesen, ilk müdahalesinin ardından hayati tehlike kaydı ile Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanık merkezine sevk edilerek tedavi altına alındı.

KADIN O ANLARI ANLATTI

Yaşadığı korku dolu anları anlatan Elvan Sözkesen, boşandığı Erkan Emiroğlu'nun sürekli kendisine şiddet uyguladığını söyleyerek "5 ay önce ayrıldık. Şiddet uyguladığı için boşandık. Tekrar benimle evlenmek istiyordu. Kabul etmediğim için sürekli beni tehdit ediyordu. 2 gün önce savcılığa çıktım. Bugün de uzaklaştırma kararı için adliyeye imza atmaya gidecektim. Daire kapısının merdiveninde karşıma çıktı. Su istedi. Ben onu içeri almadım. Merdivende kaçmaya başlayınca arkamdan üzerime sıvı bir şey attı. Sonra da bir şey alevlendi. Çığlığımdan komşular açtı kapıyı. Onlar beni banyoda söndürdü. 'Kimse beni reddedemez' diyordu. 'Ya benimsin ya toprağın' diyordu. Tehdit ediyordu. Bu kadarını da yapacağını tahmin etmemiştim. İnsan iki çocuğuna acımaz mı? Onların annesini nasıl ortadan kaldırmak ister. Nasıl caniliktir bu" diye konuştu.

Olaydan sonra kaçan saldırgan Erkan Emiroğlu, polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi. (İHA)