Rasim Ozan Kütahyalı'dan dikkat çeken açıklama: "Yarın akacak kanı iktidara bağlayamazsın"

Rasim Ozan Kütahyalı'dan dikkat çeken açıklama: "Yarın akacak kanı iktidara bağlayamazsın"
İktidara yakınlığı ile bilinen televizyon yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı, katıldığı bir youtube kanalında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Netflix'in popüler filmi 'Don't Look Up’ üzerinden Türkiye'ye dair değerlendirmelerde bulunan Kütahyalı, Türkiye'de olacak Başkanlık seçimlerinde 'kaos' olacağını savunarak, "Kim ne konuşursa konuşsun bir şey olacak. Ne olacak? Sert geçecek, kaos olacak." dedi.

Yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı, Adem Metan'ın Youtube kanalında hazırlayıp sunduğu ''Peki Sonra'' isimli programda, Netflix'in popüler yapımı 'Don't Look Up’ filmi üzerinden Türkiye'ye dair değerlendirmelerde bulundu. Kütahyalı, Türkiye'de olacak Başkanlık seçimlerinde 'kaos' olacağını savunarak, "Bir kaos olacağını hepimiz biliyoruz. Bunu birebir konuştuğunda AK Partilisi, CHP'lisi, MHP'lisi, DEVA'lısı, HDP'lisi normal bir süreç yaşanmayacağını biliyor. Kim ne konuşursa konuşsun bir şey olacak. Ne olacak? Sert geçecek, kaos olacak." diye konuştu.

"YARIN AKACAK KANI SADECE REJİME, İKTİDARA BAĞLAYAMAZSIN"

Katıldığı programda gerçekleri söylediğini savunan Kütahyalı, "'Geliyor gelmekte olan' aslında kaos. Bunu iktidardan da söyleyeler oldu. Süleyman Bey ( Süleyman Soylu) de söyledi değil mi? Öbürleri diyor 'Geliyor gelmekte olan'. Gelmekte olan şey kaos." diyerek aydın ve siyasetçilerin bir sınavla karşı karşıya olduğuna dikkat çekti.

Kütahyalı konuşmasının devamında, "'Ne olacaksa olsun da Tayyip Erdoğan gitsin.' Sen böyle dersen yarın akacak kanı sadece rejime, iktidara bağlayamazsın, sen de bunun sorumlususun." diye konuştu.

"SEÇİMİ KAYBEDEN SİLİVRİ'YE"

"Tayyip Erdoğan tam bitsin, rejim bitsin, Hulusi Akar, Hakan Fidan, Süleyman Soylu, Devlet Bahçeli tamamen yok olsun, bitsin demek bir ihtilal arzusudur." diyen Kütahyalı,  "Sandık yoluyla da ihtilal olabilir, başka türlü de ihtilal olabilir." Bir tanıdığının attığı, "'Halk yeni seçimlerde Silivri'nin yeni sakinlerini belirleyecek, kim kazanırsa o yönetecek, kaybeden Silivri'ye gidecek" tweetini de gündeme getiren Kütahyalı, "Kaba bir mesaj değil mi? Türkiye gerçeğinde yanlış değil" ifadesini kullandı.