Beşiktaş'ta Katar dönüşü yeni koronavirüs vakaları patladı

Beşiktaş'ta Katar dönüşü yeni koronavirüs vakaları patladı
Beşiktaş'ta Teknik Direktör Önder Karaveli ve 3 futbolcu koronavirüse yakalandı. Vaka sayıları artan siyah-beyazlılar Çaykur Rizespor maçının ertelenmesi için TFF'ye başvuracak.

Beşiktaş, resmi sitesinden paylaştığı açıklamada, Teknik Direktör Önder Karaveli ve 3 oyuncunun koronavirüs test sonucunun pozitif çıktığı belirtti.

Kadrosunda birçok futbolcusu koronavirüse yakalanan Beşiktaş'ta vakaların önü alınamıyor.

Siyah-beyazlılar resmi sitesinden paylaştığı açıklamada Önder Karaveli ve 3 futbolcunun koronavirüs testi sonucunun pozitif çıktığı bildirdi. İşte o açıklama:

" Futbol A Takımımızın teknik ve idari heyeti ile sporcularına, Katar'da oynadığımız Turkcell Süper Kupa maçının ardından Covid-19 PCR testi uygulanmıştır.

Yapılan testler neticesinde Teknik Sorumlumuz Önder Karaveli ile 3 sporcumuzda pozitif bulguya rastlanmıştır. Testi pozitif sonuçlanan Karaveli ile sporcularımızın; takip, izolasyon ve tedavi süreçlerine ilgili protokoller doğrultusunda başlanmıştır."

Beşiktaş Kulübü, koronavirüs test sonucu pozitif çıkan oyuncuların çoğalması sebebiyle Çaykur Rizespor karşılaşmasının ertelenmesi için TFF'ye başvuracak.