CHP’den emeklilerin 'maaş zam oranının' artması için kanun teklifi

CHP’den emeklilerin 'maaş zam oranının' artması için kanun teklifi
CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, işçi ve esnaf emeklilerine maaş zam oranının artması ve dul - yetim aylıklarının asgari kişi başına 1500 lira olması için hazırladıkları yasa teklifini bugün TBMM’ye sunduklarını duyurdu.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, twitter hesabından  TBMM’de düzenlediği basın toplantısında , işçi ve esnaf emeklilerine maaş  zam oranının artması ve dul – yetim aylıklarının asgari kişi başına 1500 lira olması için hazırladıkları yasa teklifini bugün TBMM'ye verdiklerini söyledi.

CHP’DEN KANUN TEKLİFİ

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Biz işçi ve esnaf emekçileri için yasa teklifimizi bugün TBMM’ye verdik. Bizim derdimiz işçi, esnaf, çiftçi, halkımız. Onların derdi Katar, Limak, 5’li çete, yandaşlar. Bu yılbaşında maaşlar en azından memur emeklisi kadar yani yüzde 30.95 oranında  işçi emeklileri ve BAĞKUR emeklilerinin maaşlarının arttırılması için kanun teklifi verdik." ifadelerini kullandı.

TBMM'ye sunulan teklifte "emeklilerimizin yıllar önce AKP tarafından ellerinden alınan  her yıl büyüme oranını yani refah payı hakkının geri verilmesi de yer alıyor" diyen Özkoç, "İşçimizin, esnafımızın, emeklimizin en ufak bir hakkı varsa CHP gece gündüz onu araştırıyor, onu buluyor ve kanun teklifi veriyor." dedi.

"TEKLİFİN ÇIKMASI İÇİN  ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ"

 CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, "Biz dul ve yetim aylıklarının asgari kişi başına en az 1.500 lira olması için de teklifimizi verdik bu teklifin bir an önce çıkması için elimizden geleni yapacağız." ifadesini kullandı.