Gofretin içinden kağıt çıktı, 10 aylık bebek ölümden döndü

Gofretin içinden kağıt çıktı, 10 aylık bebek ölümden döndü
Diyarbakır’da, bir ailenin marketten satın aldıkları gofretlerin içinden kağıt parçaları çıktı.10 aylık bebek yediği gofretin içinden çıkan kağıtlar nedeniyle ölümden döndü.

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde yaşayan Hikmet Özden’in eşi Esra Özden,  bir marketten alışverişte bulundu. Özden, aldığı gıdalardan gofreti kızı Esmiray’a verdi. Esmiray, küçük kardeşi 10 aylık Ahmet Asaf’ın ağlaması üzerine kardeşine de gofretten verdi.

ÇOCUĞUN NEFESİ KESİLDİ

İHA'da yer alan habere göre, 10 aylık kardeşinin nefes almadığını ve boğulduğunu fark eden Esmiray, annesine seslendi. 10 aylık Asaf, annesinin parmağını çocuğunun ağzına sokup gofretin içindeki kağıt parçalarını çıkartarak bebeğini kurtardı.

AİLE ÜRÜN İÇİN DAVA AÇTI

Özden ailesi, yaşanan olaya ilişkin dava açtıklarını ifade ederek, firmanın özür mahiyetinde kendilerine ürünlerinden oluşan bir paket gönderdiklerini ve kabul etmediklerini söyledi.

"BİZİMLE ALAKASI YOK DEDİLER"

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Hikmet Özden, “Kızım gofreti açınca kardeşi yanındaydı gofreti ona verdi. Bir müddet sonra ‘anne anne gel kardeşim boğuluyor’ diye sesleniyor. Annesi gelip baktığında çocuk nefes alamıyor. Sırtına vuruyor, sırtından bir şey çıkmayınca parmağını boğazına sokup kağıt parçasını çıkarıyor. Daha sonra markete gittik. ‘Bizimle alakası yok’ dediler. Avukatıma başvurup onunla görüştüm. O da, ‘hukuk süreci başlatın’ dediler. Biz de bu süreçle ilgileniyoruz” dedi.