Tarih belli oldu! Türkiye ve Ermenistan temsilcileri bir araya geliyor

Tarih belli oldu! Türkiye ve Ermenistan temsilcileri bir araya geliyor
Türkiye ile Ermenistan arasında ilişkilerin normalleştirilmesi yönünde adımlar atılıyor. Türkiye ve Ermenistan Özel Temsilcileri arasında yapılacak olan ilk toplantının 14 Ocak cuma günü Moskova’da gerçekleşecek.

  Türkiye ve Ermenistan arasında normalleşme adımları çerçevesinde yapılacak ilk görüşmenin tarihi belli oldu. Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada "Türkiye ve Ermenistan Özel Temsilcileri arasındaki ilk toplantı 14 Ocak 2022 tarihinde Moskova’da yapılacaktır." ifadelerine yer verildi. 

TÜRKİYE SERDAR KILIÇ'I ÖZEL TEMSİLCİ OLARAK ATAMIŞTI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ermenistan'la normalleşme görüşmeleri kapsamında Eski Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç'ın görevlendirildiğini açıklamıştı. 

Çavuşoğlu, Ermenistan'la normalleşme kapsamında karşılıklı olumlu açıklamalar yapıldığını vurgulayarak, "Biz Azerbaycan ile her konuda istişare ediyoruz ve Azerbaycan'ın bilgisi dahilinde bu tür adımları atıyoruz. Kimse Azerbaycan'dan bağımsız ya da ayrı hareket edebilir miyiz diye sorgulamasın. Bir millet iki devletiz. Bunlar olumlu şeyler hepimize faydası olacak." ifadelerini kullanmıştı.