TFF'den 3. doz aşı kararı! Statlara giremeyecekler

TFF'den 3. doz aşı kararı! Statlara giremeyecekler
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) maçlara giriş için 3. doz aşının yapılması şartını getirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), karşılaşmalarda stadyumlara girişte artık 3. doz aşısını olmayanların kabul edilmeyeceğini duyurdu.

Karara göre, hatırlatma dozunu olanlarda 14 günlük bağışıklık süresi istenmeyecek. Kurumun sitesinden paylaşılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bilindiği üzere karşılaşmalara seyirci olarak sadece aşı takvimini (T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan iki doz aşı olmak ya da Kovid-19 hastalığını geçirmiş olup, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan bir doz aşı olmak) tamamlamış olan kişiler veya Kovid-19 hastalığını geçirip üzerinden 180 gün geçmemiş olan kişiler katılım sağlayabilmektedir.

Aşı takviminin tamamlanmasını takip eden 180 günü doldurmuş olan kişilerin kombine veya bilet almak sureti ile karşılaşmalara girebilmesi için hatırlatma aşılarını olmaları gerekmektedir. 180 günlük süreyi tamamlamış olmasına rağmen hatırlatma aşılarını olmayanların müsabakalara katılmaları mümkün olmayacaktır. 3. aşılarını veya daha sonraki aşılarını yaptırmış olan kişiler için 14 günlük bağışıklık süresi aranmayacaktır."