Büyük tepkiye neden olmuştu! Mahkemeden Tanju Özcan’a kötü haber

Büyük tepkiye neden olmuştu! Mahkemeden Tanju Özcan’a kötü haber
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın skandal teklifi, büyük tepki toplamıştı. Yabancılar için öne sürdüğü suyun metreküp fiyatının 2,5 dolara yükseltilmesi ve nikah ücretlerinin 100 bin lira yapılmasına yönelik karar için mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı verildi.

Bolu Belediye Meclisi'nin kentte yaşayan yabancı uyruklular için belirlediği  fiyat tarifesi mahkeme engeline takıldı.  Bolu İdare Mahkemesi, yabancılar için suyun metreküp fiyatının 2,5 dolara yükseltilmesi ve nikah ücretinin 100 bin lira yapılmasına yönelik  karar için yürütmeyi durdurma kararı verdi.

BELEDİYE MECLİSİ KABUL ETTİ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın yabancı uyruklu kişilere 10 kat daha pahalı su ücreti ile nikah ücretlerinin arttırılması konusundaki teklifi Belediye Meclisi'nde kabul edilmişti.

Bütçe görüşmelerinde kabul edilen Fiyat-Tarife Cetveli'nde yabancı uyruklu kişilerin nikah ücreti 100 bin lira olarak belirlenmişti.

TANJU ÖZCAN'A SORUŞTURMA

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, göreve geldikten sonra yabancılara ayni ve nakdi yardımları kesmiş, belediye hizmetlerine de yaklaşık 10 kat  zam yapmıştı. Tanju Özcan hakkında 'nefret ve ayrımcılık' suçundan soruşturma açılmıştı.