CHP'li Özel Süleyman Soylu'ya ateş püskürdü! İstanbul'a intikam teftişi yapıyor

CHP'li Özel Süleyman Soylu'ya ateş püskürdü! İstanbul'a intikam teftişi yapıyor
İçişleri Bakanlığınca İBB’ye başlatılan ‘terör soruşturması’na ilişkin konuşan CHP’li Özgür Özel, Süleyman Soylu’ya, “Soylu, İstanbul'a intikam teftişi yapıyor. Hukuk devletinde, bakanlara yetkiler intikam alsın diye verilmez” sözleriyle ateş püskürdü.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel İçişleri Bakanlığı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde  başlatılan “özel teftiş” hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya tepki gösterdi. Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik başlatılan teftişe ilişkin "Soylu, İstanbul'a intikam teftişi yapıyor. Hukuk devletinde, bakanlara yetkiler intikam alsın diye verilmez; kanuna uygun görev yapsın diye verilir" ifadeleriyle çıkıştı. 

"BAKANLARA YETKİLER İNTİKAM ALSIN DİYE VERİLMEZ"


Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 8 Aralık'ta TBMM Genel Kurulu'nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne 33 bin kişinin aldığını söylediğini hatırlatarak, "Soylu, 'Bu 33 bin kişiden ancak 14 bin kişinin bilgisi bize intikal etti. Bunların 455'inin PKK ve KCK, 80'nin DHKP-C kayıtları var, her birinin kayıtlarını size gönderebilirim' dedi. Çok kıymetli bir suç işleri bakanımız var karşımızda. İşi suç işlemek, suç işleyenleri sahiplenmek, sonrasında da ortalığı bulandırmak.AK Parti Genel Başkanı'nın bu konuya değinene kadar İçişleri Bakanı hiçbir açıklama yapmadı.

"SOYLU BİR ADIM ATMADI"

İBB Başkanı, 'Bekledik gelmedi, bu kadar terörist varsa gelip alması gerekir' dedi. Ama bu konuda Süleyman Soylu'dan bir adım olmadı. Soylu, İstanbul'a intikam teftişi yapıyor. Hukuk devletinde, bakanlara yetkiler intikam alsın diye verilmez; kanuna uygun görev yapsın diye verilir" dedi. Özel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilgili iddiaların bir siyasi şantaj olarak yapıldığını aktardı.