Üniversiteler tek tek açıkladı! Uzaktan eğitim kalktı mı?

Üniversiteler tek tek açıkladı! Uzaktan eğitim kalktı mı?
Öğrencilerin talebi dikkate alınarak yüz yüze eğitim zorunluluğu kaldırıldı. Koronavirüs salgını sürecinde başlayan uzaktan eğitimin ardından aşı uygulamalarının yaygınlaşması ve salgının nispeten kontrol altına alınması ile birlikte yeniden yüz yüze eğitime geçilmişti. Ancak yeni varyantların ortaya çıkması yeni tedbirlerin alınmasına yol açtı. Üniversiteler tek tek açıkladı. Devam zorunluluğu kaldırıldı. Birçok üniversitede dersler online olarak yapılacak.

Uzaktan eğitim ile ilgili yeni karar! Tek tek açıklandı. Birçok üniversitede devam zorunluluğu kaldırıldı. Koronavirüsün hızlı bulaşıcı etkiye sahip omicron varyantı nedeniyle dünyada vaka sayıları gittikçe artıyor. Birçok ülkede vaka artışının önüne geçebilmek için tedbirler daha da sıkılaştırıldı. Türkiye’de de bu ay omicron varyantının görüldüğünün açıklanmasının ardından özellikle üniversite öğrencileri, uzaktan eğitim taleplerini tekrar dile getirmeye başladılar.

Koç Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi uzaktan eğitime geçtiklerini duyurdu ve derslerin çevrimiçi olacağını açıkladı. Bu iki üniversitenin ardından dün İTÜ’de yüz yüze eğitim zorunluluğunu kaldırdı.

KOÇ ÜNİVERSİTESİ'DE ONLİNE DERS

Koç Üniversitesi, 7 Ocak 2022’ye kadar Tıp ve Hukuk fakültelerinde uygulamalı dersler hariç diğer tüm derslerin online yapılmasını kararlaştırdı. Üniversite, iki haftalık çevrimiçi sürecin ardından 10-21 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacak final sınavlarının da online düzenleneceğini duyurdu.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ'NDE ÇEVİRİMİÇİ DERSLER DEVAM EDEBİLİR

Boğaziçi Üniversitesi de 4 Ocak 2022’ye kadar derslerin çevrimiçi işleneceğini, talep doğrultusunda etkinliklerin ileri bir tarihe erteleneceğini açıkladı.

ÖĞRENCİLER KAMPANYA BAŞLATTI

Koç ve Boğaziçi üniversitelerinin online eğitim kararının ardından, finallerin yaklaşmasıyla kalabalık sınıf ortamında yüz yüze sınav olmaktan ve salgına yakalanmaktan endişe duyan birçok öğrenci, sosyal medya üzerinden üniversitelerine daha fazla önlem almaları konusunda taleplerini iletti.