Korku salan olay! Türkiye'nin Varşova Büyükelçiliği'ne hain saldırı

Korku salan olay! Türkiye'nin Varşova Büyükelçiliği'ne hain saldırı
Polonya'da yaşanan olay korku saldı. Türkiye'nin Varşova Büyükelçilik binasına molotofkokteylli saldırı düzenlendi. Saldırıyı gerçekleştiren şahıs polis tarafından kısa sürede gözaltına alınırken olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Polonya'nın başkenti Varşova'da Rakowiecka Sokakta bulunan  Türkiye'nin Varşova Büyükelçiliği binasına molotofkokteyli ile saldırı düzenlendi.

3 ADET MOLOTOF ATILDI

Yerel saatle 13.40'ta saldırgan, büyükelçilik binasının personel ve konsolosluk girişi kısmına 3 molotofkokteyli attı. Elçiliği korumakla görevli polisler saldırganı yakalayarak etkisiz hale getirdi. Saldırının ardından elçilik binasının bulunduğu bölgeye çok sayıda polis ekibi yönlendirilirken, olay yerinde geniş çaplı inceleme başlatıldı. Polis köpekleri ile iz süren Varşova polisi, elçilik binasındaki kamera kayıtlarını da incelemeye aldı.

YARALANAN OLMADI

Türkiye'nin Varşova Büyükelçiliği yetkililerinden edinilen bilgiye göre saldırıda kimse yaralanmazken, saldırganın ise 30 yaşlarında bir erkek olduğu öğrenildi. Kimliği açıklanmayan saldırganın Varşova Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusunun sürdüğü ifade edildi. Olay yerinde polis ekiplerinin çalışmaları sürüyor.