İngiltere Kraliçesi Elizabeth'e büyük şok! Kaleye silahlı kişi...

İngiltere Kraliçesi Elizabeth'e büyük şok! Kaleye silahlı kişi...
Noeli Windsor Kalesi'nde karşılamak için gelen Kraliçe İkinci Elizabeth şoke eden bir olayla karşılaştı. Windsor Kalesi'ne izinsiz şekilde giren şahıs güvenlik güçleri tarafından yakalandı. Üzerinden silah çıkan şahıs gözaltına alınırken, korkutan olayın yaşanmaması yürekleri su serpti.

İngiltere’de Kraliçe İkinci Elizabeth’in Windsor Kalesi’nde silahlı bir şahıs yakalandı. Kraliçe Elizabeth, silahlı şahıs yakalanırken, kalenin içinde bulunuyordu.

ARAZİYE İZİNSİZ ŞEKİLDE SİLAHLA GİRDİ

Thames Valley polisi tarafından yapılan açıklamada, 19 yaşındaki zanlının Southamptonlı olduğu ve yerel saatle 08.30’da kaleye ait araziye izinsiz şekilde girdiği aktarıldı. Polis, şahsın yasak bölgeye izinsiz girmek ve üzerinde “ saldırı silahı” bulundurmaktan tutuklandığını ifade ederek, şahsın herhangi bir binaya girmediğini ve kraliyet ailesi üyelerinin olay hakkında bilgilendirildiğini açıkladı.

"HERHANGİ BİR BİNAYA GİRMEDİĞİNİ DOĞRULAYABİLİRİZ"

Thames Valley emniyetinden Rebecca Mears, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını belirterek, “Metropolitan polisinden meslektaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Güvenlik sistemlerinin adamın araziye girmesi ile tetiklendiğini ve herhangi bir binaya girmediğini doğrulayabiliriz. Halk için bir tehlike olduğuna inanmıyoruz" dedi.

KRALİÇE BU SENE WINDSOR KALESİ'Nİ TERCİH ETMİŞTİ

Kraliçe, bu yıl Noel’i her zamanki gibi Sandringham Malikanesi’nde geçirmek yerine Windsor Kalesi’ni tercih etmişti.