Fikret Orman ibra edilmeyince çılgına döndü: "Çok alçakça bu, algı yaratılıyor"

Fikret Orman ibra edilmeyince çılgına döndü: "Çok alçakça bu, algı yaratılıyor"
Beşiktaş'ta olağan mali genel kurul düzenlendi. Siyah-beyazlıların eski başkanı Fikret Orman, idari ve mali yönden ibra edilmemesinin ardından basın toplantısı düzenleyerek sert açıklamalarda bulundu. "Çok alçakça bir şey bu yapılan" diyen Orman, "Bu raporla alakalı yargı yoluna gideceğiz. Bundan sonra artık hukuk konuşacak." şeklinde konuştu. .

Beşiktaş'ta ibra edilmeyen eski başkan Fikret Orman, ayrıca kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildili. Fikret orman bu gelişmelerin ardından açıklamalarda bulundu.

"ÇOK ÖNEMLİ İŞLER YAPTIM"

Beşiktaş'da önemli işlere imza attığının altını çizen Fikret Orman: "Dün niyetim kongreye katılmaktı. 7'den sonra bu dosya ortaya çıktı. Şafak beni 100 defa uyardı. Son dakika bir dosya çıkar, algı operasyonunu her seferinde beceriyorlar. Son dakikada katılmama kararı verdim. Beşiktaş'ta kendime göre çok önemli işler yaptım. Arkadaşlarımla çok iyi hizmetler verdik. Başkanlığı bıraktıktan sonra nereye gitsem, büyük ilgi gördük. Kavga görüntülerinin, seviyesiz konuşmaların Beşiktaş'ın fotoğrafı olmamalı. Yaptığımız hizmetlerden sonra böyle olmasını istemedim. İbra olup olmamak çok önemli değil. Netice itibarıyla bir rapor çıktı ve biz bu raporu görmedik. Bu raporla alakalı yargı yolu somut. Bugüne kadar afaki, gökteki kuşlar, dedikodular dinliyorduk. 2 senenin üzerine bu rapor ortaya çıktı. Bu rapor aslında kulübe daha evvel geldi, ben biliyorum" diye konuştu. 

"SÖZLEŞME FESHİMİZ HİÇ OLMADI"

Sözleşme Feshinin hiç olmadığını aktaran Orman: "Bu rapor içerisinden çok şey girdi, çıktı. Bu yönetimdeki bazı insanları ilgilendirdiği için o rapordan çıkanlar vardı. O raporun içeriğini bilmiyordum, şu anda da bilmiyorum. Hukuken bu raporu alacağız. Türk adaleti ne diyecek, bu rapor neyi söylüyor bakacağız. Ortada 102-103 milyon Euroluk bir meblağ var. Bu meblağın hangisi bizim dönemimizi ilgilendiriyor, onu da bilmiyorum. Söylenen şeylerde futbolculara tazminattan bahsediliyor. Bizim dönemimizde küçük ufak tefek olabilir ama Del Bosque, Ferrari, Abdullah Avcı gibi birçok konulu sözleşme feshimiz hiç olmadı."

"BUNDAN SONRA HUKUK KONUŞACAK"

Orman sözlerini şöyle sürdürdü: "Yaptığımız sponsorluklarda Aktif Reklam gibi bir şey de olmadı. Rapor içerisinde duyduğum kadarıyla birçok şeye değinilmiş ama hangisi bizim dönemimizle alakalı bilmiyorum. Alçakça bir şey bu. Kongreden 2 gün önce yapılıyor. Benim geldiğim günde Beşiktaş'ta kim 100 bin Euro'yu yanyana görmüş. Hepinizin bildiği gerçekler bunlar.102 milyon eurolar falan algıyla bir yere geldi. İyi tarafından bakacak olursak algı değil somut bir şey konuşuyoruz artık. Bunları Türk yargısıyla takip edeceğiz. Gerekli hukuki işlemlere başlayacağız. Bu raporlar nasıl düzenlendi? Benim açımdan uluslararası şirket de sınıfta kalmıştır. O raporun bugün açıklandı gibi... Uluslararası isimlerine yakışmadı. Onlarla da davalık olacağız. Bundan sonra hukuk konuşacak."