Pes dedirten hırsızlık! Yaşlı kadını böyle kandırdı

Pes dedirten hırsızlık! Yaşlı kadını böyle kandırdı
'Bu kadar da olmaz artık' diyen hırsızlık vakası şoke etti. Yaşlı kadının elindeki yüzüğe gözüne kestiren hırsız, 'akrabanım gel beraber yürüyelim' yalanıyla kandırdı. Bir süre yürüdükten sonra kadının parmağından zorla altın yüzüğü alan hırsız, kayıplara karıştı. Polisin jummalı çalışması sonrası köşeye sıkışan hırsız, yakalanarak cezaevine gönderildi.

 Osmaniye'de yaşayan 88 yaşındaki E.D. yürüyüş yapmak için evden çıktı. O esnada yanına yaklaşan E.C. (34) "Teyze ben senin akrabanım gel beraber yürüyelim" diyerek yaşlı kadının koluna girip yürümeye başladı.

YÜZÜĞÜ ZORLA ALIP KAÇTI

Daha sonra güvenlik kameralarının olmadığı ara sokakta yaşlı kadını durduran E.C. kadının parmağında bulunan altın yüzüğü zorla alıp kaçtı. Parmağından yaralanan S.D. durumu yakınlarına bildirdi.

ZANLI TUTUKLANDI

İhbar üzerine araştırma başlatan polis 180 dakikalık kamera kayıtlarını incelemesinin ardından yaşlı kadının parmağını yaralayıp yüzüğünü zorla alan E.C. isimli kişiyi bularak gözaltına aldı. E.C. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.