MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan işçiyi darp etti

MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan işçiyi darp etti
MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan'ın bir belediye personelini darp ettiği anların görüntüleri ortaya çıktı. İşçi Kadir Özdemir olayla ilgili suç duyurusunda bulundu.

MHP'li Alanya Belediyesi'nde cenaze hizmetleri biriminde şoför olarak görev yapan Kadir Özdemir, MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan tarafından boğazı sıkılıp, tokat atılarak darp edildiği suçlamasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

ANKA'nın haberine göre saldırının MHP’li Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in kardeşi için Ekim ayında yapılan "bekarlığa veda partisi"nin görüntüsünün dışarıya sızması ile alakalı olduğunu belirten Özdemir, Türkdoğan ve onu “azmettirdiğini düşündüğü” belediye başkanından şikayetçi oldu.

Saldırı ile alakalı güvenlik kamerası görüntüleri de dosyaya girdi.

SEBEP 'BEKARLIĞA VEDA PARTİSİ'

Alanya Belediyesi'nde şoför olarak görev yapan 28 yaşındaki Kadir Özdemir 13 Aralık'ta saldırıya uğradığını bildirerek suç duyurusunda bulununca 15 Aralık 2021 tarihinde cumhuriyet savcısına müşteki sıfatıyla ifade verdi. İfadesinde Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in kardeşi Rıdvan Yücel’in “bekarlığa veda partisi için” belediye tenis kortunun yanına 9 Ekim 2021 tarihinde sabah saatlerinde sandalye, masa ve çadırları taşıdıklarını, akşam da burada parti verildiğini belirtti. Özdemir, bu parti ile alakalı görüntülerin avukat Hüsnü S’nin eline geçtiğini ve bu görüntülerle belediye başkanını suçladığını belirtti.

Bu olay sebebiyle MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan’ın kendisini sorumlu gördüğü için yanına çağırdığını ve 13 Aralık'ta saat 14.00 civarında MHP ilçe başkanlığına gittiğini söyleyen şikayetçi şoför Özdemir, “Türkdoğan’ın odasına girdim beni sorgulamaya başladı. Bana baş başa olduğumuz esnada ‘neden böyle bir yav.. yaptın’ dedi. Ona bunu yapan kişi olmadığımı söyledim. Ancak ikna olmadı bana istifa etmem için baskı kurdu” açıklamasında bulundu. Daha sonra kendisini bir arabaya bindirerek Telekom şirketine gittiklerini, konuşma kaydını talep ettiklerini şirketin verilemeyeceği cevabı üzerine çağrı merkezinden istedikleri e-postanın da 12 saat sonra geleceği bilgisi verildiğini anlatan Özdemir, saat 16.23’te oradan ayrılarak adliye karşısındaki Ümran Oto Ekspertiz adlı işyerine götürüldüğünü belirtti.

"KAFAMA YUMRUKLAR ATTI"

Özdemir’in ifadesi şu şekilde:

“Yolda gitmeden telefonumu fiziken inceledi. Ümran Oto ekspertiz isimli işyerinde boğazımı sıktı , kafamın sol şakak bölgesine yumruklar attı. Bu sırada olay yerinde MHP Meclis üyesi Mustafa Sünbül vardı ve Mustafa Türkdoğan’a ‘yapma başkanım bırak’ dedi. Sonra beni tekrar parti binasının oraya götürdüğü. Ben motoruma binip oradan ayrılacakken ‘seninle görüşeceğiz’ dedi”

Savcısının sorusunun ardından Özdemir, “Korkumdan hastaneye gidemedim ancak fotoğraflarımı çektim. Hastaneye sevk edilmek istiyorum” dedi. Özdemir, işyerinden saldırı anı ile alakalı görüntü kayıtlarının temin edilmesini ve Mustafa Sünbül ile kurum müdürü Hüseyin Doğan’ın tanık olarak dinlenilmesini istedi.

Özdemir ifadesini, “Beni hürriyetimden yoksun bırakıp hakaret eden ve ayrıca tehditte bulunan Mustafa Türkdoğan’dan ve onu azmettirdiğini düşündüğüm [Belediye Başkanı] Adem Murat Yücel’den şikayetçiyim” diyerek tamamladı.

Olayla alakalı soruşturmanın sürdüğü bildirildi.