Sağlıkta şiddet! Sırasını beklemek istemedi doktorun burnunu kırdı

Sağlıkta şiddet! Sırasını beklemek istemedi doktorun burnunu kırdı
Bolu’da, göz muayenesi için eşini götürdüğü hastanede sıra beklemek istemeyen Y.E.D., yumruk attığı göz doktoru Emre B.’nin burnunu kırıldı. Beyaz kod verilen olayda gözaltına alınan şahıs emniyete götürüldü.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi  Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Y.E.D., eşini göz muayenesi için hastaneye getirdi. Y.D.E. eşiyle ilgilenilmediğini iddia ederek, Asistan Doktor Emre Bilgin’e saldırdı. Saldırının ardından yüzüne aldığı darbelerle yaralanan Bilgin, meslektaşları tarafından tedavi altına alındı. Doktoru yaralayan Y.E.D. polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

SALDIRGAN GÖZALTINA ALINDI


Saldırıya uğrayan Emre Bilgin burnunun kırıldığını, şikayetçi olduğunu dile getirerek, şunları söyledi: “Şahıs ve şahsın yanındaki kadın, daha önce hemşire hanımlara hakaret etti. Parasını biz veriyoruz. Bizi muayene edeceksiniz diye konuştu. Sırasını beklemeden, diğer hastalara da saygı göstermediler. Diğer hastalar da rahatsız oldu. Daha sonra hastanenin güvenlikleri hastayı çıkarırken kadın hala Parasını biz veriyoruz, bakacaksınız tabi dedi.

"PARASINI BİZ VERİYORUZ, BAKACAKSIN TABİ"

Ben de o sırada Buyurun dışarıya çıkar mısınız? dedim. O esnada kadının yanındaki erkek şahıs bana vurdu. Burnuma yumruk attı. Burnumda kırık var. İstirahat raporu aldım. Diğer hastalarımız da mağdur oldu bu durumdan. Biz de şikayetçi olduk. ‘Beyaz kod’ verdik.”