Güncel fiyat listesi çıktı! Sıfır otomobil fiyatları kaç TL oldu?

Güncel fiyat listesi çıktı! Sıfır otomobil fiyatları kaç TL oldu?
Sıfır otomobil fiyatları kaç TL? Araba fiyatları düştü mü? Renault, Toyota, Ford, Honda, Hyundai, Seat güncel fiyat listeleri arama motorlarında sorgulanıyor. Üst üste rekor zamlarla gündeme gelene otomobil piyasasında 300 bin TL altına yalnızca tek bir araç kalmıştı. Son 1 ayda neredeyse yüzde 100 zamlanan araç fiyatlarının ne kadar olacağı gündemde araştırılan konulardan birisi oluyor. Son yaşanan kur düşüşüyle birlikte markalar fiyat listelerinde güncellemeye gitti..

Kurdaki düşüş sonrası otomobil firmalarından otomobil fiyatları için peş peşe indirim haberleri geldi. 9 otomobil firması sıfır araçlarda yüzde 10-11 oranında indirime gitti. Güncellenen yeni sıfır otomobil fiyatı listeleri, firmaların sitesinde yer aldı.


Dolar kurundaki hareketlilik sonrası sert şekilde yükselen otomobil fiyatları, kurdaki sert düşüş sonrası yeniden revize edildi. Sektördeki birçok önemli otomobil firması, sıfır araç fiyatları için yüzde 10-11 oranında indirimler gerçekleştirdi.

RENAULT VE DACIA


Renault ve Dacia, kurdaki düşüş sonrası sitesindeki sıfır otomobil fiyatlarını revize etti. Siteyi kapatarak fiyatları düşüren Ranault ve Dacia'nın indirim gerçekleştirmesi sonrası diğer otomobil markalarından da benzer hamleler geldi.

CİTROEN, PEUGEOT VE OPEL

Citroen, Opel ve Peugeot bugün itibarıyla tüm modellerinde otomobil fiyatlarını ortalama yüzde 10-11 arasında indirdiğini duyurdu.

BMW, LAND ROVER, HYUNDAI VE MİNİ COOPPER

Kurdaki düşüşün ardından öğle saatlerinde BMW, Land Rover, Mini Cooper ve Hyundai de sıfır otomobil fiyatları için güncellemeye gitti.

GÖZLER DİĞER OTOMOBİL MARKALARINDA

Dokuz otomobil firmasının fiyatlarda indirime gitmesinin ardından gözler diğer otomobil firmalarına çevrildi. Kurdaki artışı fiyatlarına yansıtan otomobil şirketlerinin döviz kurundaki düşüş sonrası fiyatlarını yeniden indirmesi bekleniyor.