AK Partili vekilden zam açıklaması: Halk şikayetçi değil

AK Partili vekilden zam açıklaması: Halk şikayetçi değil
AK Parti Ordu Milletvekili Şener Yediyıldız vatandaşın zamlardan çok da rahatsız olmadığını söyledi: Zamdan kimse memnun olmaz ama çok da şikayetçi değiller.

Ordu'nun Ünye ilçesinde çok sayıda programa katılan, vatandaşları ve esnafı ziyaret eden AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, ilçede yayın yapan bir televizyon kanalına da konuk oldu.

Canlı olarak ekranlara gelen programda vatandaşların soru ve eleştirilerine de yanıt veren Yediyıldız, ülke gündemi hakkında da açıklamalarda bulundu.

Yükselen döviz kuru ve sık sık yapılan zamlar hakkında açıklama yapan Yediyıldız, “Doları yükselten ben değilim. Euro yükselten ben değilim. Fiyatları yükselten de biz değiliz. Kontrol bizim elimizde elbette ama bizler marketleri bastığımızda farklı sorunlar ortaya çıkıyor. Stokçular da var. Hepsiyle mücadele ediliyor.

"NİYE BUNLARA ZAM GELİYOR DEMEDİLER"

Ben şunu açık söylüyorum, Cumartesi Fatsa'da 5 tane kahve gezdim. Hiçbir kahvede, ‘Niye bunlara bu kadar zam geliyor’ demediler.

Selamlaştık, sohbet ettik. Zamdan kimse memnun olmaz ama çok da şikayetçi değiller. Açık söylüyorum. Konuştuk, bayağı sohbet ettik. Görülüyor ki vatandaşlar da bir şeyleri biliyor, farkında” açıklamasında bulundu.

Muhalefet partilerini de eleştiren ve ülkede kaos çıkarmak için Amerikalılar ile görüştüklerini iddia eden Milletvekili Şenel Yediyıldız,

“Doları biz yükseltmiyoruz ki, dış güçler yükseltiyor. Şu anda halen daha Türkiye Cumhuriyeti Devletinin muhalefet partilerinin liderleri bakın ne yapıyor? Bunu ben söylemiyorum, Büyük Birlik Partisinin sayın lideri söylüyor.

"MUHALEFET ABD İLE GİZLİ GİZLİ GÖRÜŞÜYOR"

Bu muhalefet liderleri Amerikan yetkilileriyle ayda bir, bir araya geliyorlar ve gizli gizli görüşüyorlar. Kiminle ne konuşuyorlar belli değil.

Ama ortaya çıkan şeyden anlıyoruz ki; biz bunları ekonomiyle yıkacağız, siz içeride terör oluşturun. Bu benim iddiam. Ama gerçek olanda o” dedi.