PKK'nın hackerları her şeyi itiraf etti! Gerçekler gün yüzüne çıktı

PKK'nın hackerları her şeyi itiraf etti! Gerçekler gün yüzüne çıktı
Bölücü terör örgütü PKK'nın hacker grubuna yönelik operasyonda gözaltına alınan şüpheliler, hackledikleri kamu kurum ve kuruluşlarının internet sitelerinden ele geçirdikleri verileri örgüt mensuplarına ilettiklerini itiraf etti.

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. PKK hacker yapılanması "Mezopotamia Hackers" üyelerine yönelik  yapılan operasyonda  27 şüpheli gözaltına alındı, bunlardan 7'si tutuklandı. Şüpheliler, emniyetteki ifadelerinde kamu kurumlarına ve bazı özel şirketlere yönelik siber saldırı girişimleri ve yetkisiz erişim (hack) eylemlerinin detaylarını anlattı.

BİLGİLERİ AVRUPA'DAKİ ÖRGÜT MENSUPLARINA GÖNDERMİŞLER

Zanlılardan M.D, üyesi olduğu hacker grubunun, terör örgütü PKK adına internette faaliyet yürüten birim olduğunu anlatarak gerçekleri gün yüzüne çıkardı.

Terörist M:D:  "Özellikle kamu kurum ve kuruluşlarına yaptığımız siber saldırılar sonucu veri tabanındaki devlet bilgilerine ve devlet memurlarının kişisel bilgilerine yetkisiz erişimle ulaştık. Bu bilgileri Avrupa'daki örgüt mensuplarına gönderdik. Hacklediğimiz kamu kurum ve kuruluşlarına ait internet sitelerine örgüt indeksini yerleştirip yetkisiz erişimle elde ettiğimiz verilerin bir kısmını sosyal medya hesapları ve ANF isimli haber sitesinden PKK propagandası yaparak paylaştık." ifadelerini kullandı.