Türkiye günlerce bu konuyu konuşmuştu! Ümitcan Uygun'un annesinin ölümünde flaş karar!

Türkiye günlerce bu konuyu konuşmuştu! Ümitcan Uygun'un annesinin ölümünde flaş karar!
Türkiye'de yankılar uyandıran Uygun ailesinin olayında yeni bir gelişme yaşandı. Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen ve Esra Hankulu'nun şüpheli ölümünün baş şüphelisi olan Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun'un ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık boş bir arazide cansız bedeni bulunan anne Uygun'un ölümüne ilişkin kararını verdi.

Ümitcan Uygun'un 48 yaşındaki annesi Gülay Uygun geçtiğimiz yıl 17 Eylül'de boş bir arazide ölü olarak bulunmuştu. İntihar notu ile bulunan Uygun'un ölümüne ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturma kapsamında yapılan incelemede not kapısındaki parmak izleri Gülay Uygun ile eşleşirken, eşini arayarak helallik istediği ve avukatlarına da intihar edeceği yönünde mesaj gönderdiği belirlenmişti.

TAKİPSİZLİK KARARI VERİLDİ

Soruşturma dosyasında bulunan Adli Tıp Grup Başkanlığı raporunda ateşli silah mermi çekirdeği yaralanması dışında travmatik bir tesirle öldüğüne dair delil bulunmadığı aktarıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Gülay Uygun'un intihar ettiği gerekçesiyle takipsizlik kararı verildi.