Vatandaşları canından bezdiren durum! 266 bin TL'lik araba 456 bin TL oldu!

Vatandaşları canından bezdiren durum! 266 bin TL'lik araba 456 bin TL oldu!
Otomobil stokçuluğu ve araç fiyatlarındaki artış gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. İstanbul’da otomotiv stokçularının kaporayı aldıkları halde araçları sahiplerine zamanında teslim etmemesi, vatandaşları canından bezdirdi. Mağdurlardan İbrahim Gökmen, 266 bin TL olarak fiyatı söylenen ve 2 bin TL kapora verdikleri araç için şu anda 456 bin TL istendiğini belirterek sitem etti.

Otomotiv sektöründe ellerindeki sıfır araçları daha fazla paraya satmak isteyen otomotiv stokçuları, araç almak isteyen ve kaporasını veren pek çok vatandaşı mağdur etti. Aylar önce kaporasını ödedikleri aracı alamayan vatandaşlar mağdurluklarını anlattı. 

"266 BİN LİRA OLARAK SÖYLENDİ, 456 BİN LİRA İSTİYORLAR"

İbrahim Gökmen, “266 bin lira olarak fiyatı söylendi ve 2 bin lira kaparo verdik. Fiyat sabitlemesi yapılmadı. Gelecek olan zammı kabullenmemizi istediler. Biz her şeye evet dedik. Ama bir ay sonra bizi aradıklarında arabanın fiyatının 375 bin lira olduğunu söylediler. ’Kabul ediyor musun’ dediler, biz ’ediyoruz’ dedik. Ama şu an bizden istemiş oldukları rakam 456 bin lira. Neredeyse 190 bin lira arabanın üzerine zam koydular" dedi. Gökmen, durumla ilgili makamlara şikayette bulunduğunu da ekledi.

"ALMAYACAĞIM, VAZGEÇTİM"

Stokçu mağduru olan bir diğer vatandaş Güler Kaz ise, “Araba alamıyoruz. 400 bin lira olmuş arabalar. Stokçular yüzünden mağduruz. Biz de 200 bin TL civarı anlaşmıştık. Ama şimdi 400 bin lira oldu. Anlaşamıyoruz. Almayacağım, vazgeçtim” dedi.

"İKİNCİ EL ARABALARA BAKACAĞIM"

Bir diğer mağdur Ayşegül İşler ise, “Para biriktirmiştim, araba almayı düşünüyordum. 200 bin civarı olarak biliyorduk. Bir ayın içerisinde bu kadar artıştan dolayı, stokçulardan dolayı vazgeçtim. Almayacağım, ikinci ellere bakmayı düşünüyorum şu anda” diye konuştu.