Sedat Peker de dolara el attı: Akıl almaz ölçüde yükselecek

Sedat Peker de dolara el attı: Akıl almaz ölçüde yükselecek
Gazeteci Erk Acarer, bir iş insanı aracılığıyla Sedat Peker'le görüştüğünü söyledi. Acarer, Peker'in doların akıl almaz seviyede yükseleceğini söylediğini belirtti.

Gazeteci Erk Acarer Bizim TV isimli Youtube kanalında Lale Özan Arslan'a konuk oldu. Sedat Peker ile yakınındaki bir kişi aracılığı ile görüşme şansı bulduğunu söyleyen Acarer, dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Türkiye'nin ekonomik gidişatını yorumlayan Peker'in " Dolar akıl hafıza almayacak ölçüde yükselecek" dediğini söyleyen Acarer'in açıklamaları şu şekilde:

"Sedat Peker'le yakınlarındaki bir kişinin telefonundan direk görüştüm. İki soru sordum. Birincisi belgeselle ilgili fikrini ve ekonomi ile ilgili ne düşündüğünü sordum. Ekonomi konusunda Birleşik Arap Emirlikleri ile yapılan mutabakat gereği daha önce bilgi alamamıştım. Birkaç gün önce kendisine çok yakın bir iş insanının orada, Birleşik Arap Emirlikleri'nde ziyaretine gittiğini biliyorum. Dolaylı olarak Peker'in ona ekonomi ile ilgili aktardıkları var. Onları not aldım.

"TÜRKİYE'Yİ ÇOK KÖTÜ GÜNLER BEKLİYOR DEDİ"

Ankaralı iş insanı şöyle söylüyor: 'Henüz iktitarla Arasında bir kopukluk olmadan beni uYardı. Paramı sabitte tutmamı söyledi. Doların akıl hafzal almayacak ölçüde yükseleceğini belirtti. Ben kızgınlıkla söylediğini belirtince alakası olmadığını söyledi. Türkiyeyi çok kötü günler bekliyor dedi. Türkiye için çok endişeli olduğunu da ifade etti.'

Ayrıca iş insanına Peker şunu da söylüyor. 'İngiltere ekonomik bir hamle yapıyorsa, ABD ekonomik bir hamle yapıyorsa bu dünyanın başka ülkelerinden kopuk halde olmaz. Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkeler de bu plan dahilinde hareket eder.' diyor iş insanı olan yakın arkadaşına. Bu Ankaradaki yakın bir arkadaşı. Yakın bir zamanda yüz yüze görüştüler."

Acarer 140 Journos'un çektiği belgesel hakkında ise, "İrfan Aktan da Bülent Arınç da 'Sedat Peker'in olduğunu bilseydik konuşmazdık' dediler. Sedat Peker güldü ve o da 'Ben de Bülent Arınç ve İrfan Aktan'ın olduğunu bilseydim bu belgeselde yer almak istemezdim' dedi. Sebebini olarak ise enerjisini çok düşük bulduğunu ve zaten 40 senedir aynı hikayeleri dinlediğini söyledi. Bu açıdan ben Peker'in çok da gerçeğin dışında bir ifade kullanmadığını ekleyebilirim. Burada yeni bir şey vardı. Bu konu olmadığı için hem gazeteci arkadaşımız hem de Arınç hakkında söyledikleri bence gerçeği yansıtıyordu." dedi.