Mustafa Destici'den Meral Akşener'e çıkıştı: "ABD'li yetkililerle saatlerce ne konuşuyorsunuz"

Mustafa Destici'den Meral Akşener'e çıkıştı: "ABD'li yetkililerle saatlerce ne konuşuyorsunuz"
İyi Parti lideri Meral Akşener'in, devamlı ABD yetkilileriyle bir araya geldiğini duyuran BBP lideri Mustafa Destici, toplantılarda gündeme gelen konuları sordu. Akşener'e sert eleştirilerde bulunan Destici, "ABD'li yetkilerle saatlerce ne konuşuyorsunuz" ifadeleriyle serzenişte bulundu.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM’de basın mensuplarının karşısına çıktı. Gündeme dair konular ile ilgili açıklamalarda bulunan Destici, Türkiye’nin yaşadığı ekonomik krizi siyasi fırsata döndürerek, ‘acaba buradan nasıl siyasi nemalanırız?’ diyenler olduğunu dile getirdi. Döviz yükseldiğinde ortaya çıkanlar için “Şunu unutmasınlar ki; gün gelir bunun hesabını millete sandıkta verirler ve bu problemin bir parçası olarak adlandırılırlar.” dedi.

ABD’Lİ YETKİLİLERLE NE KONUŞUYORSUNUZ”

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, art arda ABD yetkilileriyle iletişime geçtiğini iddia eden BBP Genel Başkanı Destici, görüşmelerde hangi konuların masaya yatırıldığını sordu.

Destici şöyle konuştu: “Ne konuştuklarını bilmiyoruz. ABD’li yetkililerle saatlerce ne konuşuyorsunuz? Nerdeyse her ay bir araya geliyorsunuz. Benim aldığım duyumlar, onlara şu söyleniyor; Makro düzeydeki işleri biz hallederiz, siz mikro olanları, ülke içindekileri çözün. Makro olanlar nedir? Mesela dövizin yükseltilmesi, ekonomik krizin derinleştirilmesi.

“GÖREV PAYLAŞIMI MI YAPILIYOR”

Bu, ABD Büyükelçisi veya Avrupalıların işleri. Mikro olan ise milleti ajite etmek, algı oluşturmak. Sanki herkes aç, bitkin, bu şekilde ‘bittik, yok olduk’ algısı oluşturmak istiyorlar. Niye bizimle, Cumhur İttifakı partileriyle değil de sizinle aylık olağan toplantı yapıyorlar? Bir görev paylaşımı mı konuşuluyor?”