Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Millet İttifakı'nın herkesin içine sinen bir aday çıkartamaması durumunda cumhurbaşkanlığına aday olabileceğini açıkladı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan belediyede yaptığı basın toplantısında dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Başkan Özcan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığı ile alakalı açıklamasının sorulmasının ardından, şunları söyledi:

“Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanların cumhurbaşkanı adayı olmasına karşı olduğunu ifade etmişti. Biz zaten sayın cumhurbaşkanının nesine karşı çıkıyoruz. Bir partinin genel başkanı olmasına karşı çıkıyoruz.

"SİYASİ PARTİ BAŞKANLARI CUMHURBAŞKANI ADAYI OLMAMALIDIR"

Ben geçenlerde bir tweet attım. Siyasi parti başkanları cumhurbaşkanı adayı olmamalıdır, başka biri olmalıdır. Siyasi parti genel başkanları parlamenter sisteme dönünceye kadar yönetimde görev almalıdır.”

Başkan Özcan, 2014 seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayına işaret ederek şöyle konuştu:

“2014 seçimlerinde olduğu gibi ne MHP’nin içine sinmişti çıkarttıkları aday ne de CHP seçmeninin içine sinmişti. Milletin kabul etmeyeceği, milletin gönlünde taht kuramayacak bir isimle yola çıkmaya kalkarlarsa işte ben o noktada bir seçenek olarak ortaya çıkabilirim, 100 bin imza toplamak suretiyle.

Ama ben şu an durup dururken 100 bin imza toplayayım demiyorum. Sadece Millet İttifakı’na diyorum ki kişisel istekleri bir kenara bırakın. Aklın yolu neyse, rakamlar neyi söylüyorsa, en çok kiminle başarılı olunabilirse bu ülkede onu cumhurbaşkanı adayı olarak çıkartın. Eğer Millet İttifakı bunu yaparsa ki yapacaktır zaten kimsenin söyleyecek sözü olmayacak.

Ama Millet İttifakı Allah korusun bir hata yaparsa, milletin gönlünde olmayan birini aday olarak gösterirse, işte ben o zaman duyarlı, sorumlu, devlet tecrübesi olan, milletvekilliği yapmış, belediye başkanlığı yapmış biri olarak şu an 100 bin imzayı toplayacak gücümün olduğunu da biliyorum. Çıkmayı seçenek olarak önüme koyarım.”