Kar yağışı yine kapıya dayandı! Donacağız!

Kar yağışı yine kapıya dayandı! Donacağız!
Meteoroloji'den son dakika uyarısı geldi! Sıcaklıklar gün geçtikçe düşecek. Tarih verildi. Salı gününden itibaren birçok ilde kar yağışı yeniden başlıyor. Çarşamba günü ise sayı yükseliyor. İller tek tek açıklandı.

Meteoroloji'den son dakika açıklaması! Onlarca il için sağanak uyarısı geldi. Çok kuvvetli olacak. Bugün için fırtına ve sağanak yağış açıklaması yapıldı. Salı gününden itibaren ise kar yağışı etkisini yeniden gösterecek; çarşamba günü de devam edecek.

KAR GELİYOR

MGM'den yapılan değerlendirmelere göre bugün ülkenin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya kesimi, Kıyı Ege, Çanakkale, Afyonkarahisar, Antalya ve Isparta çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yer yer pus ve sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güney ve batısı, Ege, Batı Akdeniz kıyıları, İç Anadolu’nun batısı ile Batı ve Orta Karadeniz’de kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgârın; Marmara'nın güney ve batısı, Ege, Batı Akdeniz kıyıları, İç Anadolu’nun batısı ile Batı ve Orta Karadeniz’de güney yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/saat) esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, toz savrulması, ulaşımda aksamalar ile soba ve baca gazı zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.