MHP'den Konuşanlar tepkisi: Hasan Can Kaya seviyesizdir

MHP'den Konuşanlar tepkisi: Hasan Can Kaya seviyesizdir
MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, son günlerde gündemden düşmeyen 'Konuşanlar' programıyla ilgili eleştirilerde bulundu. Kaşıkçı programın sunucusu Hasan Can Kaya ve Exxen'in sahibi Acun Ilıcalı'ya da sert sözlerle yüklendi.

MHP milletvekilleri, TBMM Genel Kurulu'nda, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı'nın 2022 senesi bütçeleri üstünde konuşmalar gerçekleştirdi.

MHP adına konuşan vekillerden MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, “ Türkiye'nin siyasi ve askeri adımlarının çıktısının, verilen mücadelenin ve karşılaşılan tehditlerin boyutunu ortaya tam olarak koyması bakımından önemli olduğunu” kaydetti.

Kaşıkçı, “Günün sonunda elde edilen bu çıktı aynı zamanda muhalefetin de milli meselelerdeki duruşunu açığa çıkartmaktadır” sözlerini kullandı.

" HASAN CAN KAYA SEVİYESİZDİR"

“Son zamanlarda Türk gençliğine zehir saçan bazı programların göze çarptığını” söyleyen Kaşıkçı, “Bu programlardan biri de ' Konuşanlar' ismiyle yayınlanmaktadır. 'Konuşanlar' adlı program çukurdur, vasattır. Sunucusu Hasan Can Kaya seviyesizdir ve Türk toplumunun değerlerinin altına dinamit koyup patlatmaya çalışan anlayışın ekranlara tezahürüdür” dedi.

Programın verildiği dijital yayın platformu Exxen'in sahibi olan Acun Ilıcalı'nın “mercek altına alınmasını” talep eden Lütfi Kaşıkçı, şunları kaydetti:

“Yapılan iş 'İçerik üretmek, kara mizah ya da ofansif mizah' denilerek geçiştirilemez. Sahne ve seyirci ilişkisi bir saygı temeli üzerine kuruludur. Konuğun sunucuya, sunucunun konuğa küfretmesiyle gelinen seviyeyi ve bu durumun ifade özgürlüğüyle savunulmasını Ülkü Ocakları'ndan yetişen bir birey olarak anlamak mümkün değildir. Ayrıca, reyting uğruna değerlerimizi aşağılayan programlara kendi mecrasında izin ve yayın hakkı tanıyan Acun Ilıcalı ismi acil mercek altına alınmalı, her şeyin daha fazla abonelik ve daha fazla reyting olmadığı ve milletimizin korunması gereken manevi değerlere sahip olduğu kendisine hatırlatılmalıdır.”