İmamoğlu merak uyandıran soruyu yanıtladı! Cumhurbaşkanlığına aday olacak mı?

İmamoğlu merak uyandıran soruyu yanıtladı! Cumhurbaşkanlığına aday olacak mı?
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, genel seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olmayı değerlendirip değerlendirmeyeceği sorusuna, 'adaylık konusunun gündeminde olmadığı' yanıtını verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Reuters'a çarpıcı açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, genel seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olmayı değerlendirip değerlendirmeyeceği sorusuna adaylık konusunun gündeminde olmadığını, görevinin İstanbul'u en iyi şekilde yönetmek olduğu, adayın kim olacağına Millet İttifakı'nın karar vereceğini dile getirdi. 

"ADAY OLMAK GÜNDEMİMDE YOK"

İmamoğlu aday olmak gibi niyetinin olmadığını dile getirerek: " Türkiye'deki değişimin aslında yereldeki başarımızdan sonuçlanacağını bilen birisiyim. Dolayısıyla benim tek ilgilendiğim şey İstanbul'a hizmet etmek" diyen İmamoğlu, söyle devam etti: "Şu anda Türkiye'de siyaset üstü bir atmosfer yani bilindik politik kuralların üzerinde bir anlayış (mevcut). Millet İttifakı ve onunla temas içinde olan partilerin ortaya koyacağı uzlaşma Türkiye'nin belki de önümüzdeki on yılını etkileyecek. Günü geldiğinde, en doğru kararın ittifak sürecini yöneten genel başkanlar tarafından verileceğini düşünüyorum" dedi.