Erdoğan'ın yanıtı yüreklere su serpti! Asgari ücret 4 bin TL olacak mı?

Erdoğan'ın yanıtı yüreklere su serpti! Asgari ücret 4 bin TL olacak mı?
Asgari ücret ne olacak sorusu merak edilmeye devam ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüreklere su serpecek açıklama geldi. İşçimizi zora sokmayacağız sözleriyle konuşmasına başlayan Erdoğan, " Asgari ücret noktasında da inşallah en uygununu, en ideal olanını gerek brüt gerek net masaya yatırarak nihai kararımızı vereceğiz" sözleriyle duyurdu.

Asgari ücret zammı 2021'de ne zaman açıklandı? Sorusunun yanıtı sorgulanan konular arasında yer alıyor. 2022 yılı asgari ücret zammı için görüşmeler tüm hızıyla devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücrete ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

“EN UYGUN, EN İDEAL ÜCRETİ BELİRLEYECEĞİZ”

Erdoğan, işçileri mutlu edecek bir maaşın belirleneceğinin mesajını vererek, “Biz kesinlikle bu noktada işçimizi zora sokmayacağız. Asgari ücret noktasında da inşallah en uygununu, en ideal olanını gerek brüt gerek net masaya yatırarak nihai kararımızı vereceğiz. Sadece işçi kesiminin memnuniyeti değil, işveren kesiminin de alınan karardan memnun olması gerekiyor.” dedi.

“STOKÇULAR BEDELİNİ AĞIR ÖDEYECEKLER”

En çok rahatsız olduğu konunun stokçuluk olduğunu dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti: Stokçuluk, şu anki cezai müeyyide çok düşük. Mehmet (Muş) Bey’e söyledim, hazırlıklarınızı yapın bu müeyyideyi onları rahatsız edici bir noktaya çıkaralım. Bedelini ağır ödeyecekler. Çünkü vatandaşımıza hele hele gıdada bu tür zulmü yapanlara biz ‘Buyur yoluna devam et diyemeyiz.”