Babacan açtı ağzını yumdu gözünü! Erdoğan'ı kur açıklamasına tepki: Hava durumu mu bu?

Babacan açtı ağzını yumdu gözünü! Erdoğan'ı kur açıklamasına tepki: Hava durumu mu bu?
DEVA Partisi Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Kur bugün artar, yarın düşer. Enflasyon bugün artar, yarın düşer” açıklamasına tepki gösterdi. Babacan, "İvme arşa doğru gidiyor ama durumun farkında dahi değil. Ne demek ‘Bugün artar yarın düşer?’ Kendi kendine mi oluyor bu? Hava durumu mu bu? Yağmur yağar, durur. Sen yapıyorsun, kuru patlatan sensin" ifadeleriyle eleştirdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kur açıklamasına açtı ağzını yumdu gözünü. İfadelerine şu sözlerle başladı: "Çin tipi büyüme. Aklındaki model buymuş. Bunu öngörüyorduk ama böyle rahat rahat telaffuz edeceklerine ihtimal vermiyorduk. Bir de üçüncü ortak Perinçek var. 28 Şubat’ı zamanında destekleyenlerden. Bakıyoruz, onlar çok seviniyor. ‘Bu bizim modelimiz’ diyorlar. Onları destekleyen basın bu büyüme modelini çok beğenmiş. Bu tür büyüme; demokrasiyi tamamen rafa kaldırmak demek. Bu model, ‘Çalışanın hakkıymış, hukukuymuş, geç onları’ demek. İşgücünü ucuzlatıp, çalışanın alın terini değersizleştirmek demek" şeklinde konuştu.

"PERİNÇEK'İ DESTEKLEYEN BASIN BÜYÜME MODELİNİ ÇOK BEĞENMİŞ"

 Erdoğan'ı adeta eleştiri yağmuruna tutan Babacan konuşmasını şöyle sürdürdü: " Çin modeliymiş, şuymuş, buymuş. Yok öyle bir şey. Hem büyüyeceğiz hem vatandaşlarımızın refahı artacak. Hem büyüyeceğiz hem özgür olacağız. Hem büyüyeceğiz hem de gençler en iyi bilgisayarı, oyun konsolunu rahatlıkla alabilecek. Yok öyle ucuz iş gücü ile vatandaşı mutsuzluğa mahkûm etmek falan.”

"DAR KALIPLARIN HEPSİNİ KIRIP ATACAĞIZ"

 " Türkiye sizin o hedeflerinizden çok daha büyük bir ülke. Bunu anlamadınız mı 20 yıldır? Bu ülkenin ekonomik büyüme modeli kendi vatandaşını fakirleştiren bir model olamaz. Böyle bir modeli reddediyoruz. Bu millet sizin dar kalıplarınıza sığmayacak kadar güçlü bir millet. İktidara geldiğimizde o kalıpların hepsini kırıp atacağız. Vatandaşı, 50 kuruş ucuz diye yağmur altında ekmek kuyruğunda bekletmek, bir ekonomik model olamaz."