Eski bakan Güldal Akşit hayatını kaybetti

Eski bakan Güldal Akşit hayatını kaybetti
Son dakika haberi... Eski Turizm Bakanı ve AK Parti Danışmanı Güldal Akşit tedavi altında olduğu hastanede yaşamını yitirdi.

Bir süredir koronavirüs sebebiyle hastaneye yatırılan Eski Turizm ve Devlet Bakanı Güldal Akşit yaşamını yitirdi. AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi olan Güldal Akşit'in vefatını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medyadan açıkladı.

Soylu'nun açıklamasında, "Bakanımız, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız; yol arkadaşımız, dava ve çalışma arkadaşımız, Güldal Akşit Ablamızın Hakk'ın rahmetine kavuştuğunu öğrendik. Güldal Ablamıza Allah'tan rahmet; ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı âlî olsun inşallah." sözleri yer aldı.

GÜLDAL AKŞİT KİMDİR?

23 Ocak 1960'ta Malatya'da dünyaya gelen Güldal Akşit, Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest avukat olarak çalışma yaşantısına başladı. Polisan Holding AŞ'de Başhukuk Müşavirliği vazifesini yaptı. Malatya Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet ve Malatya Platformu üyeliklerinde bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu.

22. Dönem İstanbul Milletvekili. 58. Hükümet'te Turizm Bakanı, 59. Hükümet'te Turizm Bakanı ve Devlet Bakanı olarak vazife yaptı.