Almanya'da Türk avukat intihar etti

Almanya'da Türk avukat intihar etti
Almanya'nın Düsseldorf kentinde avukatlık yapan Türk asıllı Selim Taşçı, avukatlık ruhsatı elinden alınınca intihar etti.

Almanya’nın Düsseldorf şehrinde avukatlık bürosu olan 40 yaşındaki Erzincanlı avukat Selim Taşçı, farklı olaylar sebebiyle avukatlık ruhsatı iki seneliğine alınınca, Neuss şehri yakınlarında bir tarlaya gidip intihar etti.

Taşçı’yı tarlada yaralı şekilde yatarken bulan bir Alman, henüz hayatta olduğunu fark edip kurtarmak için suni teneffüs yaptı. Bir süreliğine hayata da döndü fakat ateşli silahla yaralandığı tespit edilen Türk avukat, yaşamını yitirdi.

Farklı suçlardan sebeple sanık olarak yargılanan Taşçı’nın Düsseldorf Bölge Mahkemesi tarafından aldatma, dolandırıcılık ve gasp teşebbüsü suçları sebebiyle 28 ay ceza aldığı, bunun ardından başka bir suçun eklendiği ayrıca iki sene de meslekten men edildiği belirtildi.

Yasaklı bir İslami örgütten aldığı parayı da zimmetine geçirdiği ve bu sebeple tehdit edildiği bildirilen Taşçı’nın olayda kullanılan silahı da bulundu.

Soruşturmayı yapan savcı Martin Stücker, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, “Soruşturmada olayla ilgili başka bir şahıs şüphesi görülmedi” dedi. Silah ruhsatı olmayan Avukat Selim’in, tabancayı nereden aldığı bilinmiyor.