Kan donduran olay! Alkollü sürücü çarptığı kızı yağmurun altında ölüme terk etti

Kan donduran olay! Alkollü sürücü çarptığı kızı yağmurun altında ölüme terk etti
İzmir- Uşak karayolunda meydana gelen kazada, ehliyetine 2028 yılına kadar el konulan alkollü sürücünün çarptığı genç kız hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre  İzmir – Uşak karayolu Gazi Bulvarı'nda meydana gelen kazada, ehliyetine 2028 yılına kadar el konulan Sinan P. (41), kardeşi, çalışanı ve bir arkadaşıyla birlikte alkol aldıktan sonra 34 DJH 396 plakalı hafif ticari araçla yola çıktı. Şiddetli yağışın olduğu havada hız yapan Sinan P. yolun karşısına geçmeye çalışan 23 yaşındaki Hasibe Güven'e  çarptı. Çarpmanın etkisiyle yol ortasında bulunan refüje savrulan Hasibe Güven, kanlar içinde yerde kaldı. Ölüme terk edilen genç kız, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Genç kızı yağışın altında ölüme terk etti!

Kazanın ardından yaklaşık 1 saat sonra Sinan P.'nin çalışanı Adem A. (28) 112 Acil Çağrı Merkezine ihbarda bulundu. Adem A. maddi hasarlı bir kazaya karıştığını öne sürerek tutanak tutulması için trafik ekibi istedi. Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin incelemeleri sonucu aracın camında  göçük ve kan izleri tespit edildi. Kazanın gerçekte aracın bulunduğu yerden 1 kilometre geride meydana geldiğini belirleyen polis ekipleri, bölgeye ulaştıklarında refüjde hareketsiz bir şekilde yatan genç kız ile karşılaştı. Hasibe Güven'in yaşadığını fark eden polislerin destek çağrısı üzerine gelen sağlık görevlileri, nabzı düşük de olsa alınan yaralıyı hastaneye sevk etti. 1,5 saat şiddetli yağış altında yolun ortasında fark edilmeyi bekleyen genç kız, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

8 farklı suçtan kaydı olduğu ortaya çıktı

Kazanın ardından ihbarda bulunan ve aracı kendiğsinin kullandığını söyleyen Adem A., patronu Sinan P., kardeşi Yusuf P. ve arkadaşları Osman E. gözaltına alındı. Polis ekiplerinin titiz çalışması sonucu arabada alınan ifadelerin tutarsız olduğu fark edildi. Yapılan çapraz sorguda aracı asıl kullananın Adem A. değil, patronu Sinan P'nin olduğu tespit edildi. 

Daha önceden de hakkında 3 kez alkollü araç kullanmaktan işlem yapılan Sinan P.'nin ehliyetine 2028 yılına kadar el konulduğu ve 8 farklı suçtan kaydı olduğu ortaya çıktı.