AK Partili vekil koronavirüsten hayatını kaybetti

AK Partili vekil koronavirüsten hayatını kaybetti
Uzun süredir hastanede koronavirüs tedavisi gören AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç’ın tedavi altında olduğu Ankara Şehir Hastanesi’nde hayatını kaybettiğini açıkladı.

Ölüm haberini sosyal medya sayfasından açıklayan Bakan Koca, “Kahramanmaraş milletvekili, ilim ve irfan adamı değerli ağabeyimiz İmran Kılıç, tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesinde hayata veda etti. Kendisine Allah'tan rahmet; ailesine, dostlarına ve Kahramanmaraş halkına başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun” dedi.

İmran Kılıç, yaklaşık 1 aydır Ankara Şehir Hastanesi’nde koronavirüs tedavisi görüyordu.

İmran Kılıç’ın vefatıyla alakalı sosyal medya sayfasından başsağlığı mesajı yayınlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “26'ncı ve 27'nci Dönem Kahramanmaraş Milletvekilimiz, ömrünü ilme, irfana ve millete hizmete adamış yol arkadaşımız Sayın İmran Kılıç Beyefendi'nin vefatından derin üzüntü duydum. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve Kahramanmaraşlı vatandaşlarımıza başsağlığı diliyorum” açıklamasında bulundu.

İMRAN KILIÇ KİMDİR?

Kahramanmaraş’ta 1957 senesinde dünyaya gelen İmran Kılıç, Erzurum Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesini bitirdi ve yüksek lisans eğitimini aynı fakültede yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki il müftülüğü ve ilçelerde müftülük vazifeleri yapan Kılıç, 26. ve 27. Dönem AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili seçildi.

Kılıç; TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu ile Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyeliklerini üstlendi.

İyi seviyede Arapça bilen Kılıç, evli ve 3 çocuk babasıydı.