Meteoroloji tahminini paylaştı! Soğuk ve yağışlı hava geldi

Meteoroloji tahminini paylaştı! Soğuk ve yağışlı hava geldi
Meteoroloji'den paylaşılan tahminlere göre ülkenin tamamında soğuk ve yağışlı hava etkili olacak. Özellikle Doğu Karadeniz'de kuvvetli rüzgar da etkisini hissettirecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden paylaşılan son hava durumu tahminlerine göre, Türkiye genelinde soğuk ve yağışlı hava etkisini hissettirecek. Hava sıcaklıkları 6 ila 10 derece düşüş gösterirken, Orta ve Doğu Karadeniz ile İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi sağanak yağışlı, yüksek kesimler ise kar yağışlı. Yağışların Doğu Karadeniz'de çok şiddetli olacağı tahmin ediliyor. Diğer taraftan Marmara, Karadeniz, İç Anadolu, Ege ve Akdeniz'de şiddetli rüzgâr da etkisini gösterecek.

Yağışların Doğu Karadeniz çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olacağı tahmin edilidiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları talep edildi.

Rüzgârın batı taraflarda kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Orta ve Doğu Karadeniz bölgesinde kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun güneyinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (30-70 km/sa), Kuzey ve İç Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Akdeniz'in iç kesimlerinde yer yer kısa süreli fırtına (50 ila 70, yer yer 90 km/sa) biçiminde eseceği tahmin ediliyor.